Слухай онлайн
Політика

Поляки пропонують свою допомогу при створенні інституту національної пам’яті в Україні

Керівник Інституту Національної Пам’яті в Україні професор Ігор Юхновський зустрівся у Києві з керівником польського Інституту Янушем Куртикою, котрий заявив, що поляки готові допомогти українцям у створенні власного інституту національної пам’яті. „Ми готові до подальшої співпраці, я можу задекларувати це. — сказав Януш Куртика —  Якщо тільки буде таке бажання української сторони, ми готові ділитися нашим досвідом”. Про це повідомляє радіо «Полонія».
На думку історика, причетного до проекту створенні інституту національної пам’яті в україні професора Юрія Шаповала, в українському Інституті має бути дослідницьке, музейне відділення та архів. Принципи доступу до архівів могли б бути схожими, як у Польщі.
За дорученням Президента України та на виконання двох його Указів уряд прийняв рішення про створення в Україні Інституту національної пам'яті як центрального органу виконавчої влади. Віктор Ющенко повідомив, що Інститут національної пам’яті очолить Ігор Юхновський.  Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, новоутворений Державний комітет національної пам'яті має опікуватися рядом питань, серед яких: забезпечення реалізації держполітики у сфері відновлення та збереження національної пам'яті українського народу, координація діяльності інших органів влади в цій площині. Йдеться також про допомогу у всебічному вивченні історії української нації, у тому числі репресій, які чинилися проти неї тоталітарними режимами у різні часи, та поширення об'єктивної інформації про історію України в світі.
  Юхновський Ігор Рафаїлович — фізик-теоретик, політичний і державний діяч. Академік НАН України. Закінчив Львівський університет ім. І.Франка (1951) і в 1959-1969 роках завідував у ньому катедрою фізики. З 1969 року завідував Львівським відділом Інституту теоретичної фізики АН. Народний депутат всіх каденцій ВРУ.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...