Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

​Понад 57 тисяч українців змогли повернутися у власні домівки завдяки державній програмі єВідновлення

​Понад 57 тисяч українців змогли повернутися у власні домівки завдяки державній програмі єВідновлення. Загальна сума виплачених коштів перевищила 11 мільярдів гривень.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури разом з Міністерство цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах реалізує державну програму допомоги українцям, чиє житло було пошкоджено або знищене в результаті російської агресії.  

За рік роботи програми — з 10 травня 2023 року — понад 57 тисяч українців отримали кошти від держави у межах програми єВідновлення на ремонт або придбання нового житла замість зруйнованого внаслідок бойових дій. Загальна сума виплачених коштів перевищила 11 мільярдів гривень.

Зокрема, на ремонт пошкодженого житла компенсації вже отримали більше 54-х тисяч українців на загальну суму — 5,8 мільярдів гривень. Що стосується повністю зруйнованого житла, то заяв на отримання житлових сертифікатів подано більше 13.5 тисяч, половина заявників - вже отримали їх, а майже 3 тисячі — успішно реалізували сертифікати, придбавши нові оселі. Загальною вартість придбаного житла – 5.6 мільярда гривень. Найбільше заявок на компенсацію і пошкодженого, і знищеного житла надходить від мешканців Харківської, Київської, Донецької, Миколаївської, а також Чернігівської та Херсонської областей. 

Важливо, шо програма державної допомоги не тільки підтримує людей, чиє житло постраждало від російської агресії, а й відновлює бізнес: адже найбільше витрачають на будівельні матеріали та послуги, скло, фарби та шпалери. На сьогодні вже більше 3 тисяч компаній, є партнерами державної програми. Вони мають понад 5 тисяч торгових точок по всій Україні. Дві третини з них це ФОПи - маленькі локальні магазини та бізнеси, які не лише допомагають відновлювати житло, а й створюють робочі місця, наповнюють податками бюджет та підтримують економіку своїх громад. 

«Програма єВідновлення постійно розвивається та вдосконалюється завдяки спільній роботі Міністерства відновлення та Мінцифри, місцевого самоврядування та за підтримки наших партнерів. Адже нам важливо створити такі умови в країні, щоб якомога більше українців змогли повернутись до нормального життя», – зазначив Олександр Кубраков.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ