Слухай онлайн
Економіка

Порівняно з 1990 роком обсяг промислового виробництва в Україні становить 100,8%

Зростання промислового виробництва, за інформацією державної статистики, у 2006 році становило 6,2%. У цілому обсяг промислового виробництва в Україні становив 100,8% порівняно з 1990 роком. Про це повідомляє сайт Кабінету Міністрів України.
Як коментує ситуацію перший віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров, таким чином нарешті перейдено знаковий рубіж відтворення промислового потенціалу, який Україна отримала у спадок від радянських часів.
«Від часу проголошення незалежності і до 1999 року промислове виробництво знаходилось у стагнації, його падіння становило до 40% порівняно з 1990 роком. З 1999 року розпочалося поступове відтворення обсягів промислового виробництва. Проте іще у 2005 році вони становили 94,9% від рівня 90-го року. До сьогодні з країн колишнього Радянського Союзу лише Республіка Білорусь кілька років тому перейшла рубіж рівня промвиробництва і валового внутрішнього продукту радянських часів. Ми сім років йшли до цього моменту, поступово підвищуючи траєкторію зростання. Лише 2005 рік був роком спаду, який суттєво пригальмував економіку на шляху відновлення промислового потенціалу. Водночас обсяг виробництва сільськогосподарської продукції і досі становить лише 63% від рівня 1990 року. Це розплата за руйнування великого товарного агровиробництва без відповідних реформ навзамін», – цитує сайт Кабміну слова Азарова.
Основним з пріоритетів роботи уряду в напрямку нарощення промислового зростання Азаров називає відтворення і модернізацію сільськогосподарського виробництва.  
Водночас Азаров говорить про те, що ще не вийшло на рубіж 1990 року виробництво в основних індустріальних регіонах: у Дніпропетровській області воно досягло лише 77,3%, у Донецькій – 76,3%, Харківській – 84,2%, Херсонській – 44,8%.
«Такий стан вочевидь свідчить про нагальну необхідність впровадження інвестиційно-інноваційної моделі розвитку економіки, бюджетну підтримку модернізації промислового потенціалу, що Уряд і робитиме, починаючи з 2007 року. Найактуальніше економічне завдання ближчих років – вирівнювання темпів соціально-економічного розвитку регіонів і диверсифікація виробництва, створення модерних потужностей взамін втрачених у тих регіонах, які стали депресивними», – заявив Микола Азаров.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ