Слухай онлайн
Політика

Порошенко: Україна готова зробити Донбас вільною економічною зоною з особливими відносинами з ЄС і РФ

Президент підкреслив, що військовий конфлікт на сході обходиться Україні більш ніж в 10 млн доларів на день, що робить неможливим економічне зростання країни, - УНІАН.

Україна готова надати Донбасу статус спеціальної економічної зони з особливими відносинами з ЄС і Росією. Про це в інтерв’ю France 24 заявив президент Петро Порошенко.

"Ми навіть готові запропонувати їм спеціальний статус вільної економічної зони зі спеціальним режимом (відносин) з Євросоюзом і Росією", – заявив Порошенко.

Для цього, за його словами на Донбасі повинні відбутися законні вибори за українськими законами і мають бути обрані місцеві органи влади.

Він нагадав, що Донбас, за законом, вже має особливий статус місцевого самоврядування, який не має жодний інший український регіон.

"І значну частина влади, включаючи те, якою мовою говорити, які пісні співати; значну частину економічної автономності вони мають (за законом про особливий порядок місцевого самоврядування - ред.)", – сказав він.

"Але це не питання інтересів людей, це не конфлікт між людьми Донбасу і решти України, це питання агресії, яка була нав’язана нам ззовні", – додав Порошенко.

Також Порошенко додав, що українська влада продовжує постачати на окуповані території газ на суму 6-7 млн доларів на день, не отримуючи жодної оплати.

Загалом, за його словами, військовий конфлікт на сході обходиться Україні більш ніж в 10 млн доларів на день, що робить неможливим економічне зростання в країні.

"Це надзвичайний тиск на мою країну. І жодна країна світу не може забезпечити ріст економіки за умов такого дуже важкого типу війни. Тому що ми боремося з, можливо, найбільшою і найефективнішою армією на європейському континенті", – впевнений він.

Порошенко також повідомив, що, за результатами переговорів як з міжнародними фінансовими організаціями МВФ і Світовим банком, так і з окремими країнами – США, ЄС, Австралією, Японією, Канадою та іншими – Україна розраховує отримати 13-15 млрд доларів протягом двох років.

Як відомо, Порошенко також заявив, що Україна готова допомогти знайти варіант завершення конфлікту, при якому Росія зможе "зберегти обличчя".

УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ