Слухай онлайн
Політика

Порядок продажу у власність земельних ділянок на території Львівської області розглядатиметься на черговій сесії ЛОР – Пшевлоцький

Сьогодні голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник провів нараду з метою врегулювання питань щодо права власності та права на оренду земельних ділянок на території Львівської області у зв’язку із внесенням змін у законодавство України. Про це «Гал-info» повідомив депутат Львівської обласної ради, начальник Головного управління земельних ресурсів у Львівській області Микола Пшевлоцький.
Під час наради обговорювалися зміни, які пропонуються до затвердженого Львівською обласною радою Тимчасового положення «Про порядок продажу у власність земельних ділянок та права оренди для здійснення підприємницької діяльності на території Львівської області», з урахуванням Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік, та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року.
„В першу чергу сьогодні на нараді обговорено зміни до Тимчасового положення у зв’язку із прийнятими змінами в українському законодавству. Адже із прийнятими змінами нових норм закону тепер і право оренди і суто продаж земельної ділянки відбуватиметься виключно тільки на аукціоні. Тепер це вже нові питання роботи Львівської обласної ради, яка може причинитися до вирішення напрацювання наявної місцевої нормативно-регуляторної бази. Фактично йдеться про Тимчасове положення про порядок продажу земельних ділянок, адже раніше йшлося про продаж землі і на конкурсах, і через інші способи, а тепер йдеться виключно про продаж тільки через аукціони. Хочу зазначити, що проект тимчасового положення вже практично напрацьовано і він буде винесеним на затвердження на чергову сесію Львівської обласної ради», – каже Пшевлоцький.
Він також зазначив, що Львівська обласна рада не може проводити земельні аукціони, оскільки вона не є власником земель територіальних громад. «Дуже часто чую звинувачення у тому, що ЛОР не проводить аукціонів, проте це нонсенс – Львівська обласна рада не може проводити земельних аукціонів, вона не є навіть їх організатором. В ЛОР немає таких земель, які б можна продавати на аукціоні і тому вона й не повинна їх проводити, а тільки погоджувати земельні ділянки, які можуть бути виставлені на аукціон. А проводити аукціонів є в компетенції відповідних органів влади – якщо земельна ділянка поза межами Львова до прикладу, то організатором конкурсу є місцева РДА», – додав він.
У нараді взяли участь заступник голови Львівської обласної ради Микола Горинь, голова постійної комісії з питань використання земель та регулювання земельних відносин Львівської обласної ради Євген Буба, керуючий справами Львівської обласної ради Євген Захаревич, начальник головного управління земельних ресурсів у Львівській області Микола Пшевлоцький, начальник юридичного управління Львівської обласної ради Марія Станік. Про це «Гал-info» повідомила прес-служба Львівської обласної ради.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ