Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

Постраждалі внаслідок Скнилівської трагедії звернуться до Європейського суду з прав людини

Виголошене рішення Верховного Суду України не задовільнило вимоги потерпілих внаслідок Скнилівської трагедії, тому з понеділка, 6 березня, їхні адвокати розпочнуть працювати над зверненням до міжнародних установ, зокрема Європейського суду з прав людини. Про це «Гал-info» повідомив адвокат потерпілих у Скнилівській трагедії Володимир Кравчук.
 «Скарги як потерпілих, так і підсудних залишили без задоволення. Вирок оголошений у Апеляційному суді залишили без змін. Однак підсудним ще й знизили відшкодування за знищене військове майно з 11 млн грн на 300-400 тис. грн. Я вважаю, що Верховний Суд не змінив вироку, тому що неуважно розглядав скарги. Там були такі потерпілі, котрих, коли призначали матеріальну компенсацію, обминули», — зазначив Володимир Кравчук.
 Потерпілі вважають несправедливим те, що не усі винні сидять на лаві підсудних.
27 червня 2005 року Військовий апеляційний суд Центрального регіону засудив винних в Скнилівській трагедії до термінів від 4 до 14 років позбавлення волі, зобов’язавши п’ятьох винних виплатити державі 11,258 мільйони гривень.
До 14 років позбавлення волі засуджено пілота Володимира Топонаря, командувача літаком СУ-27 під час показових польотів на Скнилівському військовому аеродромі 27 липня 2002 року. Його також зобов’язали виплатити 7,2 мільйони гривень на користь держави як компенсацію за заподіяну шкоду. Другий пілот Юрій Єгоров засуджений до 8 років позбавлення волі і виплати 2,458 мільйонів гривень.
Командувач 14-го авіакорпусу Анатолій Третьяков, а також заступник керівника польотами Юрій Яцюк засуджені до 6 років ув’язнення і до виплати по 700 тисяч гривень кожен. До 4 років позбавлення волі умовно суд засудив начальника служби безпеки польотів 14-го авіакорпусу Анатолія Лукіних і до виплати 200 тисяч гривень.
Відповідальний за підготовку екіпажа Олег Дюбецький виправданий за відсутності складу злочину.
27 лютого 2006 року почався розгляд касаційних скарг потерпілих у Верховному суді.
27 липня 2002 року на аеродромі Скнилів у Львові внаслідок аварії літака СУ-27 УБ загинуло 77 чоловік.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ