Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Пралка на роки: як вибрати хорошу модель не за всі гроші світу

Пральна машина належить до побутової техніки, яка купується на довготривалу перспективу. Оптимальний строк служби становить 7-10 років.

Стільки може «прожити» лише якісна модель. Щоб обрати таку, потрібно проаналізувати п’ять характеристик.

Особливості конструкції

За розміром пристрої класифікують на компактні та повнорозмірні.

  • Якщо вдома мало вільного місця, потрібна вузька пральна машина. Крім невеликої глибини корпусу в неї також зменшена висота.
  • Для просторої ванної кімнати, суміжного санвузла чи окремої пральні — стандартні габарити.

Залежно від способу заповнення барабана виділяють фронтальний і вертикальний тип. Люк спереду дозволяє обрати комфортний варіант монтажу — соло чи вбудовування. Кришка зверху зручна для дозавантаження. Можна додавати речі, не зупиняючи прання.

Принцип функціонування

Бувають повністю автоматизовані пральні машини та напівавтоматичні. Вони відрізняються зовні й всередині. Автомати потребують постійного підключення до водопроводу, працюють від електромережі. Самі набирають, підігрівають та зливають воду. Напівавтомати теж енергозалежні. Можуть підключатися до системи водопостачання тимчасово або ж підтримують ручну «заправку».

Об’єм завантаження

Що більший барабан, то більше речей в нього можна скласти. Можливості завантаження залежать також від механізмів кріплення та системи контролю дисбалансу.

Невеликі пралки розраховані не більше, ніж на 5 кг. Середні — від 6 до 8 кг. Місткі та продуктивні за раз перуть від 7 до 14 кілограмів білизни.

В інструкції вказується максимальний допустимий об’єм, за якого машина працює на знос. Щоб уникнути передчасного виходу з ладу, доцільно заповнювати барабан лише на 70-80%.

Швидкість відтискання

Від того, з якою швидкістю машинка відтискає речі, залежить коефіцієнт залишкової вологи. Сучасні пралки підтримують по декілька варіантів швидкості. Оптимальний крок між швидкісними режимами — 200 обертів за хвилину. Наприклад, 600, 800 і 1000 обертів.

Занадто активне відтискання може призвести до пошкодження тканини. Для пересічного користувача 1000 обертів — комфортна межа. Все, що вище, — для тих, хто часто пере вироби з грубого, нееластичного і щільного текстилю.

Корисні функції

Автоматичні програми для різних типів одягу та тканин — це база. Додатково для комфортної експлуатації потрібні допоміжні функції:

  1. Відкладений старт. Дає можливість прати навіть коли всі сплять або нікого немає вдома.
  2. Самодіагностика. Своєчасно реагує на помилки та збої в роботі, не дає «добити» електроніку.
  3. Очищення барабана. Профілактична процедура, націлена на видалення плісняви, бруду, неприємного запаху.
  4. Персоналізовані ручні налаштування. На випадок, якщо жоден з підтримуваних режимів не підходить.
  5. Дистанційне керування. Просте підключення зі смартфона через Wi-Fi або Bluetooth.

Заощаджувати потрібно розумно. Замість ультра бюджетних рішень краще розглядати пропозиції з середнього цінового сегмента Вони надійніші та гармонійно вписуються в інтер’єр.


 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ