Слухай онлайн
Кримінал

Правоохоронці закривають очі на терор в Брюховичах: активістів залякують, а міліція бездіє

Сьогодні, 16 січня, постраждала активістка з Брюховичів (елітне селище поблизу Львова) Юлія Лацик звернулася до громадськості з проханням підтримати її, адже їй та членам її родини через активну громадську діяльність загрожує небезпека. Правоохоронні ж органи, на її думку, бездіють та навіть не намагаються розслідувати напади на її майно.

«Я апелюю до всіх можливих інстанцій. Впродовж грудня та січня на мене здійснюються напади. Так, 4 грудня, під час сесії Бюрюховицької селищної ради було вчинено невдалий підпал мого автомобіля. Вже 13 грудня відбувся вдалий підпал. 16 грудня стався напад на мій будинок. З помешкання викрали коштовності, гроші, техніку. На свято Василя підпалили авто мого батька», - сказала вона.

Як розповіла активістка, її батько вже другу каденцію є депутатом місцевої ради і займає активну позицію та займається питаннями відстоювання земель, лісів та парків, які в Брюховичах останнім часмо активно намагаються забудувати.

«Проблем в Брюховичах є дуже багато. Це курортна зона, яка перетворилася на віп-зону, де легко можна отримати земельну ділянку. Однак там твориться біда. В цій курортній зоні землі розпродуються. Ці землі завжди слугували для оздоровлення людей, але вони систематично знищуються. Правоохоронними органами ці питання не розглядаються. Тепер же на активістів, які намагаються боротися із цим, почали нападати», - заявила Юлія Лацик.

За її словами, в Брюховичах було багато гучних земельних скандалів.

Зокрема, активістам вдалося домогтися повернути незаконно вилучені 20 га лісу.

Ще одна гучна справа, яку, однак, вдалося «зам’яти», була справа щодо військової частини №3870: її площа - 143,2 га у загадковий спосіб перетворилася на 141,2 га і невідомо куди ділися 2 га території.

«Інша справа табір «Левеня» і продаж цього табору. Місцеві депутати попри опір громадськості приймають рішення про продаж землі цього табору за дешевою ціною. Шевченківська прокуратура цю справу "злила" не на користь громади», - сказала активістка.

Тепер, за словами Юлії Лацик, взялися за парки та дитячі майданчики.

«Їх тепер, як ласі шматки, намагаються віддати під забудови. 2012 року вже намагалися парк у 2 га забудувати кафе, барами та магазинами. Однак активісти таки змусили раду прийняти рішення на користь громади», - розповіла вона.

Далі Юлія Лацик повідомила про брюховицьке озеро.

«Маючи озеро, де площа плеса 4 га, в договорі про це не зазначають. Договір розоблений не як на водойму, а як на земельну ділянку. В результаті озеро вже в половину зменшили і зарили. Там будують незрозумілі будинки і сауни. Вже 3 місяці як справу відкрили, але вона не рухається. Тепер під забудову намагаються віддати ще й частину парку Богдана Хмельницького. Через спротив активістів та не байдужих мешканців багато питань не вдається провести на сесії», - сказала Юлія Лацик.

Натомість через бездіяльність правоохоронних органів тепер почався фізичний тиск на активістів.

«Напади і підпали міліція належно не розслідує. Зі мною стався вже четвертий випадок, а реакції міліції нема. Я себе не почуваю в безпеці. Тепер нарешті ці кримінальні провадження начебто об’єднали, і їх перебрала на себе обласна міліція і прокуратура. Якщо належним чином міліція їх не розслідує, тоді кожному з активістів щось загрожує!», - заявила Юлія Лацик.

За її словами, є певне коло осіб, яких вона підозрює у нападах.

«Є коло підозрюваних осіб, які були названі правоохоронцям. Розголошувати їхні імена не буду, бо йде слідство. Якщо тепер нічого не зроблять, то цей терор може бути застосований до будь-якого активіста, який не подобається місцевим ділкам», - зазначила Юлія Лацик.

Постраждала активістка зауважила, що зустрічалася із начальником ГУ МВС України у Львівській області Дмитром Загарією.

«Загарія був здивований і вражений бездіяльністю правоохоронців Шевченківського райвідділу міліції, які після другого підпалу вчинили аж дві слідчі дії - опитали мене і мого чоловіка. Однак і нині правоохоронці бездіють», - заявила вона.

Поруч із бездіяльності міліції у розслідуванні нападів на активістку та членів її родини правоохоронці також не поспішають розслідувати законність знищення брюховицького озера. Юрист Ярина Остапик наголосила, що жодних дій з боку правоохоронців нема: «Озеро далі знищують і його засипають, готуючи під забудову».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ