Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Продавати свій голос на виборах не є порушенням, – ЦВК про інтернет-оголошення

Як передає інформагентство Reuters, окремі українці розміщують в інтернеті оголошення про готовність продати свій голос на виборах, а також голоси своїх близьких. За один голос громадяни просять від 300 до 500 гривень. Про це повідомила «Німецька хвиля».

В одному з оголошень, виставленому в інтернет зі Львова, пишеться: «Я не вірю в нашу демократію, тому й продаю свій голос на виборах. Можливо, знайду ще кількох людей, готових це зробити. Щодо ціни – можливий торг». Авторами подібних повідомлень є чимало виборців, незадоволених політичною ситуацією в Україні.

 Ось ще одне оголошення, автором якого є киянин: «Мені абсолютно байдуже, хто переможе. Продаю три голоси: два в Києві та один в Білій Церкві. 500 гривень за кожен.» Деякі охочі підзаробити на виборах, обмінявши свій голос на кілька сотень гривень, також залишають на інтернет-сайтах свою електронну адресу та телефон.

 

Експерти пояснюють таке явище абсолютною зневірою українських виборців у політиках. 25-річний Вадим з Києва у телефонному інтерв’ю Reuters розповів, що він отримав уже декілька пропозицій від людей, зацікавлених його інтернет-оголошенням. «Українська політика мене зовсім не цікавить. Мені однаково, кого оберуть президентом», - каже він. Разом зі своїми друзями та членами родини Вадим підрахував, що може продати десять голосів, за які він просить по 500 гривень.

 

СБУ не коментує Інтернет-пропозиції, натомість у ЦВК сказали, що купівля голосів виборців є незаконною та підлягає кримінальній відповідальності. Проте, за словами співрозмовника у комісії, пропонувати свій голос не є порушенням закону.

 

Тим часом, Центр «Демократичні ініціативи» оприлюднив опитування, згідно з яким 72,7 відсотка українців не готові продати свій голос за гроші.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ