Слухай онлайн
Політика

Протягом 2005 року в Україні ліквідовано 98 організованих злочинних угрупувань

Сьогодні, 21 січня, у Львові відбулася виїздна колегія Міністерства внутрішніх справ України за участю міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на якій правоохоронці підбивали підсумки минулого року. Міністр Юрій Луценко сказав, що наразі не хоче давати оцінку роботі міліції та називати різні цифри та відсотки, які б свідчили про тенденцію до покращення ситуації: „Оцінку роботи міліції дадуть виборці” — сказав міністр. Проте деякі цифри він все ж назвав. Зокрема за 2005 рік, за словами Юрія Луценка зі 121 організованого злочинного угруповування, що діяли на території України на початку року, 98 ліквідовано, внаслідок чого на 12,5% зменшилась кількість вбивств.
Щодо боротьби з кримінальною корупцією, за словами Юрія Луценка за 2005 рік було викрито 16 000 посадових осіб, з них 643 – обіймали керівні посади. Загальна кількість збитків завданих їх діяльністю становить 22 млн. грн. „Міліція дарма хліба не їсть” — зазначив міністр, проте понарікав на органи прокуратури, через які чимало справ, передусім пов’язаних з корупцією, не отримують подальшого розвитку: „Тюрми України сьогодні не переповнені хабарниками, оскільки порушити кримінальну справу проти посадових осіб може лише прокуратура, а генеральний прокурор Піскун в списках Партії Регіонів” — сказав Юрій Луценко. Також на думку Юрія Луценка гальмує боротьбу з корупцією і введення депутатської недоторканності: з 514 подань прокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності депутатів рад різних рівнів, дозволи отримали лише у 73 випадках, у 332 – відмовили.
 Звітуючись перед громадськістю Юрій Луценко торкнувся також реформування ДАІ. За його словами, попри багато зауважень на безлад на дорогах, кількість ДТП збільшилася лише на три відсотки, тоді, як машин на дорогах побільшало приблизно на один мільйон одиниць. За словами Юрія Луценка сьогодні реформування ДАІ гальмує Верховна Рада України, яка не ухвалює базовий закон: „Ми скоротили ДАІ на 50% і вже ухвалено рішення про об’єднання державної патрульної служби та патрульно-постової служби”.
За словами Юрія Луценка виїздні колегії вже стали доброю традицією у роботі цього силового відомства. Окрім Львова вони проходили в Запоріжжі, Одессі та інших містах України. „Я не схильний дивитися на міліцію крізь рожеві окуляри, все ще є випадки тортур та зловживань, проте є і стійка тенденція до очищення міліції” — переконаний Юрій Луценко.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ