Слухай онлайн
Кримінал

Пшонка каже, що суддю скоріш за все вбили за колекцію монет

Основною версією вбивства судді Фрунзенського районного суду Харкова Володимира Трофимова є версія про вбивство з метою заволодіння майном потерпілого.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу в Харкові повідомив генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

“Спочатку було визначено чотири версії. Сьогодні ми прийшли до висновку, що дві версії повністю відпрацьовані, залишилося дві версії, одна з яких основна. Прогнозуємо, що з двох версій більше буде підтверджуватися така: вбивство скоєно з метою заволодіння майном потерпілих. Тобто, тема колекціонування монет, про яку ми вам говорили ще з перших днів слідства”, - сказав В.Пшонка.

Він зазначив, що також слідчі продовжують відпрацьовувати версію, що вбивство пов’язано з професійною діяльністю В.Трофимова.

В.Пшонка також повідомив, на сьогодні кримінальна справа про вбивство харківського судді та членів його родини налічує 180 томів. У справі призначено 236 експертиз різної спрямованості, вже є висновки 101 експертизи. За словами генпрокурора, суди у рамках розслідування цієї справи підтримали проведення 174 негласних слідчих дії.

Генпрокурор зауважив, що спільно над справою працюють 7 процесуальних керівників, 27 слідчих та більш як 50 оперативних працівників.

В.Пшонка констатував правильно зорієнтовану та плідну роботу слідчо-оперативної групи і процесуальних керівників у справі та висловив сподівання, що цей злочин буде розкрито.

У свою чергу міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко зауважив, що частина предметів з колекції убитого судді дійсно була викрадена. “Частина колекції, яка знаходилася у Трохимова, була викрадена, це стосується більше монет”, - зазначив він.

В.Захарченко повідомив, що в рамках розслідування кримінальної справи вже допитано більш як 15 тисяч осіб — в основному раніше засуджених, осіб, які зловживають наркотиками і стоять на обліку як психічно хворі.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що злочинці ретельно готувалися до вбивства. За його словами, вони намагалися залишати якнайменше слідів у квартирі судді. “Це говорить про те, що вони раніше скоювали злочини”, - додав В.Захарченко.

Начальник Головного слідчого управління МВС України Василь Фаринник зазначив, що злочинці мали при собі вогнепальну зброю. За його словами, однією із версій, чому тіла загиблих були обезголовлені, є те, що злочинці намагалися приховати сліди від зброї, яку вони використовували під час вбивства.

Як повідомляв УНІАН, 15 грудня 2012 року у Харкові у власній квартирі були виявлені обезголовлені тіла судді В.Трофимова, його дружини Ірини, сина Сергія, а також його цивільної дружини. Голови вбитих зловмисники забрали з місця злочину.

16 грудня В.Пшонка повідомив, що слідство розглядає три основні версії злочину: вбивство, пов’язане із професійною діяльністю судді, вбивство з метою заволодіння майном потерпілого, вбивство на замовлення.

Харківська міліція оголосила винагороду в 200 тис. грн за допомогу в розкритті злочину.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ