Слухай онлайн
Політика

Путін розв'язав війну в Україні через дрібницю – президент Естонії

За його словами, угоду про асоціацію України з ЄС можна порівняти з обміном студентами, - Дзеркало тижня.

Президент Росії Володимир Путін зруйнував всю архітектуру безпеки в Європі і світі, яка була збудована після Другої світової війни, через дрібницю. Про це сказав в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt президент Естонії Томас Ільвес.

За його словами, угода про асоціацію України з Євросоюзом була зовсім незначним і не дуже серйозним кроком.

"Це трохи більше, ніж обмін студентами і вільна торгівля. Проблем немає зовсім. Але Путін критикує ЄС за нібито помилкову політику. Що варто було більше зважати на побоювання Росії. Я скажу вам дещо. 8 травня 1945 року було відповіддю на спробу анексії чужої території під приводом захисту нацменшин", - нагадав естонський президент.

При цьому він зауважив, що війна на Сході України і анексія російською армією українського Криму порушує статут ООН, Гельсінську угоду і Паризьку хартію. І, на думку Ільвеса, Кремль вже давно не зважає на міжнародне законодавство.

"Грузія лише висловила бажання вступити в НАТО в 2008 році, а Росія розв'язала війну. А це була ще мізерніша причина, ніж асоціація з ЄС", - сказав президент Естонії.

Він також додав, що Москва, очевидно, розраховувала, що досягне своєї мети в Україні так само швидко, як під час збройного конфлікту з Грузією. Однак на ділі вийшло все не так. Він також закликав країни Альянсу розмістити більше військ біля кордону Росії, оскільки базова угода "НАТО-Росія" більше не діє.

За його словами, в 1997 році, коли на цьому документі свій підпис поставив президент Борис Єльцин, російські військові літаки не могли піднятися в повітря через нестачу в Росії грошей на пальне. А сьогодні її винищувачі і бомбардувальники постійно порушують повітряний простір країн Балтії. Формулювання в документі говорить, що "враховуючи чинну ситуацію" в балансі сил, НАТО не буде розміщувати війська біля російських кордонів. Але ситуація вже зовсім не така, як в 1997 році.

Раніше президент Естонії Томас Ільвес говорив, що Захід дозволив Росії розв'язати війну в Україні. За його словами, Кремль неодноразово заявляв про свої агресивні наміри і хапався за зброю для просування власних інтересів у сусідніх країнах. Але Євросоюз і США ніяк на це не реагували і дозволили російській стороні поводитися агресивно. Кремль продовжує влаштовувати провокації в країнах Балтії і, зокрема, в Естонії. Минулого року російські військові перетнули естонський кордон і викрали військовослужбовця. А шпигуни Росії вдерлися в помешкання німецьких солдатів у Естонії.

Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ