Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Путін сподівається, що Захід визнає російську сферу привілейованих інтересів - як мінімум весь пострадянський простір, - Ілларіонов

Президент Росії Володимир Путін сподівається на зміну сфери політичних привілейованих інтересів у світі.

Заявив виданню "ГОРДОН" колишній радник Путіна Андрій Ілларіонов.

"Вчора Марков дав інтерв'ю The Daily Beast, в якому повідомив, що наступ російських військ може початися протягом 48 годин. Він назвав напрямки таких ударів - Піски, Авдіївка, Щастя, Слов'янськ, Краматорськ. Вони великою мірою збігаються з напрямками, названими генералом Маломужем за добу до цього, - Авдіївка (Донецьк), Дебальцеве, Піски, Маріуполь, Новоазовськ.

Факт цих майже синхронних заяв заслуговує на увагу.

Обидва ньюсмейкери підкреслили, що повномасштабний наступ російських військ почнеться після того, як вдасться спровокувати українців на відновлення військових дій, що дозволило б Кремлю звинуватити Україну в зриві перемир'я.

В останні три тижні Путін запропонував Обамі так званий Grand Bargain - пропозиція про укладення Великого пакту - подібного до тих пропозицій, які були зроблені Гітлером Чемберлену і Сталіну у серпні 1939 р.

Як відомо, Сталін погодився на угоду, яка увійшла в історію під назвою пакту Молотова Ріббентропа, Чемберлен - ні. Через тиждень німецькі війська вторглися в Польщу, і почалася Друга світова війна.

Деякі спостерігачі спробували розгадати суть пропозицій Путіна Обамі.

Оглядач Нью-Йорк Таймс Роджер Коен припустив, що це може бути обмін України на Іран.

Олександр Лебедєв спільно з Владиславом Іноземцевим в The Independent (Лебедєв - видавець "Нової газети" і Independent, Іноземцев - член наукової ради та президії Російського ради з міжнародних справ, - "ГОРДОН") запропонували Заходу визнати Крим російським в обмін на відновлення українського контролю над східним Донбасом і на відмову від обвинувачення Росії в актах агресії.

Той же Марков відтворив пропозиції весни 2014: 1) територіальна цілісність України станом на початок квітня 2014 року, 2) федералізація України, 3) надання державного статусу російській мові.

Видається однак, що стратегічні побажання Путіна є набагато більш амбіційними.

Їм він присвятив значну частину своєї "сочинсько-валдайської промови" 24 жовтня.

Суть їх полягає в тому, що США і в цілому Захід визнають російську сферу привілейованих інтересів, що означає відмову від будь-яких заходів щодо її захисту з боку Заходу.

Хоча офіційно межі цієї зони не були оголошені, судячи з усього, в неї входить як мінімум весь пострадянський простір.

Буквально вчора Назарбаєв виступив з терміновим і, прямо скажемо, безпрецедентним за змістом зверненням до народу.

Назарбаєв повідомив про своє передчуття наближення "глобальних випробувань", під час яких "буде змінюватися нинішня архітектура світу", причому далеко "не всі держави зможуть пройти через них".

Назарбаєв прямо сказав про те, що Казахстан перебуває в "безпосередній близькості до епіцентру геополітичної напруги".

Це ж твердження правильне і для України.

Свої пропозиції про зміну світового порядку Путін збирався обговорити з Обамою в Китаї на саміті АТЕС і в Австралії на "двадцятці" (Саміт G20 в австралійському Брісбені намічений на 15-16 листопада, - "ГОРДОН").

Судячи з перших контактів в Пекіні, цього поки зробити не вдалося.

Путін продовжить добиватися укладання угоди в Австралії.

Якщо ж вона не буде укладена, у Путіна не залишиться інших способів, як продовжувати шантажувати навколишній світ, підвищуючи для нього ціну "відмови від путінської пропозиції, від якої неможливо відмовитися".

Перший напрямок цього шантажу - відновлення російського військового наступу проти України.

Характер безпосередніх військових дій на території України передбачити важко, але, швидше за все, він буде залежати від того, як Путін оцінюватиме можливість укладення зазначеної угоди.

Безвідносно до кремлівських планів Україна в цій непростій обстановці зобов'язана вистояти і перемогти".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ