Слухай онлайн
Cуспільство

Рада схвалила допуск іноземних військових на навчання в Україні

Верховна Рада схвалила рішення Президента Петра Порошенка про допуск підрозділів інших держав на територію України для участі в багатонаціональних навчаннях, які будуть проводитися у 2018 році.

За відповідний проект закону № 7428 проголосувало 235 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Для участі в шести багатонаціональних навчаннях залучаються підрозділи Збройних сил України та інших військових формувань України. До цих навчань планується залучити понад 14 тис. військовослужбовців України. З боку наших партнерів очікується залучення близько 8 тисяч іноземних учасників навчань”, - зазначив перший заступник міністра оборони Іван Руснак під час доповіді законопроекту.

Відповідно до плану проведення військових навчань у поточному році, парламент схвалив допуск у рамках військового співробітництва підрозділи збройних сил США та інших держав-членів НАТО.

Згідно з планом, передбачається допуск до 3 тисяч військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 6 літаків і вертольотів на строк до 365 діб у січні – грудні 2018 року в рамках багатонаціонального навчання з підготовки підрозділів збройних сил.

Також схвалено допуск підрозділів держав-членів НАТО та держав – учасниць програми "Партнерство заради миру" у кількості до 2000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 20 літаків і вертольотів на строк до 16 діб у червні – листопаді 2018 року в рамках українсько-американського навчання "Репід Трайдент – 2018".

Крім того, Рада схвалила допуск військових інших держав для участі в українсько-американських навчаннях "Сі Бриз – 2018" на строк до 25 діб у червні – жовтні 2018 року. Також іноземні військові допускаються для участі в навчаннях "Світла Лавина – 2018", "Чисте Небо – 2018"; українсько-румунського навчання "Ріверіан – 2018".

Як повідомлялось, для забезпечення проведення цих навчань у поточному році передбачається використати 36 034,6 тис. гривень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ