Слухай онлайн
Cуспільство

Ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа став єпископом-помічником однієї з єпархій УГКЦ в Аргентині

14 січня 2009 року, о 13.00, у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення всесвітлішого отця доктора Святослава Шевчука, ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа, Єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Марії в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу уділено титулярний престол Castra di Galba, -- повідомляє департамент інформації УГКЦ.

"Отець Святослав ще студентом був одним із тих, яких тодішній єпархіальний єпископ УГКЦ в Аргентині Владика Андрій (Сапеляк) запросив до цієї країни, щоб вони там вивчали богослов’я та, відтак, були душпастирями для вірних нашої Церкви в Аргентині. За цей час він вивчив іспанську мову та пізнав культуру цієї країни. Тепер, коли ми вибирали кандидата на єпископа для греко-католиків Аргентини, вибір, з огляду на цю первісну ідею про його служіння у цій країні, впав саме на о. Святослава", – пояснив Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, рішення Синоду Єпископів.

"Маємо велику надію, що о. Святослав зі собою принеси ті прикмети, які так необхідні для скріплення та розбудови нашої Церкви в Аргентині, де за офіційними даними проживає триста тисяч вірних УГКЦ. Найбільшою проблемою цієї єпархії є обмежене число священиків. Отець Святослав, який до тепер був ректором Львівської духовної семінарії, напевно зможе знайти священнослужителів, які були б готові поїхати послужити для вірних Церкви у цій південноамериканській країні", – сказав Предстоятель УГКЦ.

О. Святослав Шевчук народився 5 травня 1970 року у м. Стрию, Львівської обл. Дияконські свячення отримав 21 травня 1994 року (святитель Владика Филимон (Курчаба), священичі – 26 червня 1994 року (святитель Блаженніший Мирослав Іван Кардинал Любачівський). Закінчив Папський університет св. Томи Аквінського. Богословський факультет, секція морального богослов’я, Докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ моральної богословї візантійської богословської традиції. Доктор богослов’я. 2002-2005 – Голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира, керівник Патріаршої курії у Львові, з червня 2007 – ректор ЛДС Святого Духа.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ