Слухай онлайн
Cуспільство

Ректор рівненського вишу примушує студентів платити за комуналку

Студенти Національного університету водного господарства та природокористування в Рівному звернулись до ТСН із заявою, що їх змушують віддавати стипендії на погашення боргів вишу за комунальні послуги.

З бюджетника альма-матері має перепасти по п'ятсот гривень, з викладача - тисяча. Для пожертв у приймальні ректора поставили спеціальну скриньку.

Керівник закладу пояснив, що тарифи на комунальні послуги зросли більш ніж на половину, а грошей їм виділили, як і торік. Переконує, що цьогоріч вносити пожертви просять усі місцеві виші.

"В усіх вузах завжди збирають, мінімум від 500, взяти Острозьку академію - до 1000", - зазначив ректор НУВГП Василь Гурин.

На уточнювальні питання він запевнив, що "податок" збирають з усіх студентів. "І це нормальна схема", - додав ректор.

Гурин також запевнив, що така благодійна схема працює вже кілька років. Мовляв, так минулого року назбирали три мільйони гривень і уже купили 140 комп'ютерів і нові вікна.

"Студент отримує 530 гривень стипендію по мінімуму, то чому він не може брати участь у своєму оновленні", - дивується ректор.

Однак зі свого боку і студенти, і викладачі переконують, що раніше грошей у них не просили.

В обласній адміністрації не здивувалися, що університету потрібні кошти, адже тарифи дійсно зросли.

"Вони рекомендують користуватися позабюджетними коштами, ті що надходять за оплату від платної форми, послуг платних та інших не заборонених благодійних внесків", - процитували рекомендацію міністерства освіти керівник управління освіти Рівненської ОДА Іван Ветров.

Та самі студенти звернулись по допомогу до громадських організацій. Активісти обіцяють звернутися до правоохоронців в разі, якщо з'ясують, що внески з бюджетників збиратимуть примусово.

ТСН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ