Слухай онлайн
Cуспільство

Реставраційні роботи в будинку на вулиці Краківській, 9 підходять до завершення

Закінчуються ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури ХVІ-ХVІІІ ст. – будинку на вул. Краківській, 9 – повідомили в прес-службі Львівської міськради з посиланням на начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Андрія Левика.
Цей будинок виявився цікавим тим, що під час проведення ремонтних робіт на його внутрішніх стінах було виявлено рідкісні настінні розписи. Фахівці стверджують, що це ампірний монументальний світський живопис, який зберігся тільки на Західній Україні.
Було проведено чотири художні ради за участю представників Інституту “Укрзахідпроектреставрація”, кафедри реставрації Інституту архітектури університету “Львівська політехніка”, Інституту народознавства АН України та управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. Також проведені консультації з фахівцями-рестравраторами зі США. Німеччини, Польщі. Вирішили переконати замовника у необхідності проведення реставраційних робіт з відновлення живопису, а також у престижності мати у своєму закладі такі мистецькі твори. Замовник - керівник ТзОВ “Цукерня “Фортуна Нова” Юрій Тавпаш погодився. Ці роботи фінансуються частково за кошти замовника, частково за кошти держбюджету, виділені відповідно до постанови Кабміну на підготовку до святкування 750-річчя Львова (на фасад будинку).
Як розповів реставратор Віктор Гануляк, відреставровано фасад та перший поверх будинку. Також проведено дуже копітку роботу - настінні розписи знято і перенесено в інше місце. Повністю відреставровано старовинну вхідну браму до будинку. Також частково відреставровано, а частково, через недостатню кількість коштів, законсервовано настінний живопис, який виявили під шаром штукатурки у під’їзді будинку. Всі ремонтно-реставраційні роботи проведено дуже якісно за п’ять місяців, що є рекордним терміном порівняно із звичним для таких робіт 1,5 роком. Голова Національної комісії з питань ЮНЕСКО в Україні Володимир Огризко після огляду висловив особисту подяку за відновлення пам’ятки архітектури.
Перший поверх будинку збудований у ХVІ ст., два верхні – у ХVІІІ ст. Першопочатково у приміщенні діяла кав’ярня. У радянський час тут розміщувався магазин з продажу технічних інструментів. Цікаво і те, що в 70-х роках минулого століття в будинку проводили ремонтні роботи. Було заплановано замінити існуюче дерев’яне перекриття на залізобетонне. Але, на щастя, дещо схалтуривши, як це часто траплялося в радянський період, майстри провели заміну не у всіх приміщеннях. Завдяки цьому і збереглися цінні мистецькі розписи.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...