Слухай онлайн
Cуспільство  |  Кримінал

Рік почався в Україні без нового антикорупційного законодавства

Україна продовжує чекати на нове антикорупційне законодавство. Президент Віктор Янукович підписав ухвалу парламенту про скасування трьох антикорупційних законів, які два роки чекали на набуття чинності. Повідомило радіо "Німецька хвиля".
Скасовані антикорупційні закони були ухвалені ще влітку 2009 року. Але їхнє набуття чинності відтерміновувалося двічі, доки за тиждень до Нового року парламент не ухвалив їх скасувати. І натомість, почав розгляд президентського антикорупційного законопроекту.

Екс-міністр юстиції Микола Онищук заявив, що текст президентського проекту на 95 відсотків збігається з текстами скасованих законів. Жодних причин ухвалювати новий закон замість трьох вже ухвалених не бачить і керівник контактної групи в Україні міжнародної організації Transparency International Олексій Хмара. Він зазначив, що відмінності президентського законопроекту стосуються надання главі держави контролю над усіма антикорупційними структурами, права визначати процедуру перевірок кандидатів на державні посади та скасування норми про декларування доходів та майна родичами держслужбовців.

Найбільшою втратою президентського законопроекту він бачить вилучення санкцій за вчинення корупційних діянь юридичними особами. А скасування трьох вже ухвалених законів без їхньої заміни новим може означати "безстрокову дію морально застарілого та беззубого антикорупційного закону в редакції далекого 1992 року". Адже за цим законом, як вважає правозахисник, протидія хабарництву і далі не матиме реального впливу на корупцію: "Сьогодні немає жодного нормативного акту, який би цілісно говорив про боротьбу з корупцією в цій державі. Натомість, всі повноваження, які були розподілені між парламентом урядом та президентом, за версією Януковича, мають бути сконцентровані виключно в його адміністрації".

Ухвалення нового закону вже в січні? 

За словами Хмари, це загрожує тим, що нинішня влада "продовжить влаштовувати показові шоу та акції розправи над окремими корупціонерами, які часто є  політичними опонентами можновладців". І що це ніяк не вплине на загальний рівень доброчесності в Україні. Правозахисник скептично поставився до запевнень очільників президентської адміністрації щодо ухвалення  президентського законопроекту вже в січні. Він нагадав, що ще 20 жовтня минулого року Національний антикорупційний комітет під головуванням Януковича схвалив проект Національної антикорупційної стратегії, але президент і досі "не знайшов можливості підписати указ, за яким ця стратегія набувала б чинності". - dw-world.de

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ