Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Рішення львівського міськвиконкому про горища оскаржують у суді

В провадженні Галицького районного суду м. Львова (судді Юрківа О.Р.) перебуває справа за позовом Заступника прокурора Львівської області – прокурора міста Львова до виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання нечинним та скасування рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №442 від 06 липня 2007 року «Про затвердження Положення про порядок підготовки, погодження документів для оформлення дозволів на проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках з метою ремонту дахів та збільшення житлової площі будинків на території м. Львова». Про це повідомили у адвокатській компанії «Дегтяренко та Партнери».

На даний час є багато мешканців м. Львова (зокрема мешканців останніхповерхів в будинку), які мають наміри розширити житлову площу за рахунокгорища, тобто зробити так званий мансардний поверх. Згідно з чиннимзаконодавством, горище у багатоквартирному будинку належить всімспіввласниками квартир. Тобто, особа, якабажає «захопити» горище,повинна отримати згоду всіх власників квартир в будинку. Проте,Львівська міська рада, у оскаржуваному рішенні №442, прийняла пункт 1.15,відповідно до якого, коли дах у будинку знаходиться в аварійному стані, тотоді особа, яка бажає отримати у власність горище, самостійно проводитьремонт даху і тоді не потрібна згода всіх власників квартир в будинку. 

Як повідомили у адвокатській компанії, напрактиці це виглядає так. Недобросовісний власник квартири, який не бажаєсплачувати компенсацію іншим власникам квартирза захоплення горищата/або не має можливості чи бажання отримувати згоду власників квартир, купує «липовий» висновок якогось інституту,в якому зазначається проаварійність даху (хоча дах може бути в ідеальному стані). Після цьогозвертається у Львівську міську раду з метою оформлення права власності нагорищний поверх всього будинку. Інші мешканці будинку про це можуть незнати, адже їх про це ніхто не повідомляє.

Прокуратура міста Львова оскаржила вказане рішення №442 в суді. Клієнт адвокатської фірми, стверджують представники «Дегтяренко та Партнери», мешканець будинку по вул. Лісній, є одним з мешканців будинку,який нічого не знав про аварійність даху, яка підтверджена «липовим»висновком, і якого намагався обійти мешканець квартири на останньомуповерсі будинку.

Судове засідання призначено на 15.01.2013 р. о 10.45 год. в приміщенніГалицького районного суду м. Львова (суддя Юрків О.Р.)

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ