Слухай онлайн
Cуспільство

Рішення суду щодо винуватців геноциду є перемогою України, – Юхновський

Ігор Юхновський, академік, голова Інституту національної пам’яті, наголошує, що рішення суду щодо засудження керівників більшовицького тоталітарного режиму у геноциді в Україні в 1932-33 роках є великою перемогою України. «Це величезна перемога України і Віктора Ющенка як Президента держави. Вперше в історії України злочин проти української нації був доведений до юридичного завершення», - зазначив науковець. Про це повідомив офіційний сайт Ющенка.

 

«Ми дійсно показали світові, що ми є державою, котра переслідує злочинців, які вчинили злочини проти українців», - додав Юхновський.

Він зазначив, що стосовно цієї проблематики вже сьогодні є багато досліджень, вони будуть проводитися і надалі, але саме рішення суду, юридичне засудження злочину є принциповим для українців. «Ми показали себе як державна нація. Це було зроблено виключно завдяки послідовності Ющенка. Без його наполегливості в цьому нічого б не було», - додав академік.

Нагадаємо, що 13 січня 2010 року Апеляційний суд м. Києва розглянув кримінальну справу, порушену і розслідувану СБУ за фактом вчинення Голодомору-Геноциду в Україні у 1932-1933 роках.

Рішенням суду підтверджені висновки слідчих Служби безпеки України про організацію вчинення в 1932-1933 роках на території УСРР керівництвом більшовицького тоталітарного режиму – генеральним секретарем Центрального комітету Всесоюзної комуністичної партії більшовиків (ЦК ВКП(б)) Сталіним (Джугашвілі) Йосипом Віссаріоновичем, членом ЦК ВКП(б), Головою Ради Народних Комісарів Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР) Молотовим (Скрябіним) В’ячеславом Михайловичем, секретарями ЦК ВКП(б) Кагановичем Лазарем Мойсейовичем та Постишевим Павлом Петровичем, членом ЦК ВКП(б), генеральним секретарем ЦК Комуністичної партії більшовиків України (КП(б)У) Косіором Станіславом Вікентійовичем, членом ЦК ВКП(б), Головою Ради народних комісарів Української Соціалістичної Радянської Республіки (УСРР) Чубарем Власом Яковичем та членом ЦК ВКП(б), другим секретарем ЦК КП(б)У Хатаєвичем Менделем Марковичем, геноциду української національної групи, тобто штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення.

Згідно з висновком проведеної в ході досудового слідства судової науково-демографічної експертизи Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи Національної академії наук України, внаслідок вчиненого геноциду в Україні загинуло 3 млн. 941 тис. осіб.

Суд констатував, що Сталін (Джугашвілі) Й.В., Молотов (Скрябін) В.М., Каганович Л.М., Постишев П.П., Косіор С.В., Чубар В.Я. та Хатаєвич М.М. вчинили злочин геноциду, передбачений ч. 1 ст. 442 КК України (геноцид), та закрив кримінальну справу на підставі п. 8 ч. 1 ст. 6 КПК України, у зв’язку з їхньою смертю.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ