Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Роман Филипчук :диригент-філософ

Як часто ви відчуваєте музику глибше, як частину чогось сокровенного?
Диригент Роман Филипчук.

Зовсім нещодавно, 15 травня у Львівському органному залі відбувся неймовірно чуттєвий та емоційний концерт - «Музика як слово».

Кажуть, щоб музика сприймалась з тими емоціями та надихала так, як це задумано композитором - слухач має налаштуватися на особливу хвилю.

У цьому їм допоміг камерний оркестр Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича під керівництвом видатного українського  дириґента Романа Филипчука.

Під час концерту було виконано твори, які доторкалися кожної фібри слухача - Шуберта, Пуччіні, Гріґа, Дворжака та інших добре відомих ґеніїв класичної музики.

Як зазначають гості концерту: « Це відбувалась справжня магія, яка зачаровувала з першої хвилини концерту. Дириґент, як справжній майстер, своїми рухами творив ідеальне звучання оркестру, відкриваючи наше внутрішнє, звільняючи найпотаємніші почуття.»

Зокрема, важливої уваги варто надати інформативним розповідям про музику від пана Романа, які дозволили відчути її глибше, зрозуміти її суть та ціль.

Власне, дириґентська майстерність зіграла ключову роль у налаштовувані внутрішнього сприйняття музики слухачем, адже Роман Филипчук займається музикою майже все життя. Як зазначає він у своєму інтерв‘ю для Органного залу - по-справжньому музика відчувається лише тоді, коли ти переходиш у стан дематерелізації. Тебе переповнює почуття легкості, ніби ти і не є в залі. Власне, навчав його майстерності у Львівській консерваторії видатний український композитор, дириґент та музикант Микола Колесса.

За 46 років своєї творчості пан Роман мав більше 2800 концертів, кожен з яких- унікальний. Такий досвід навчив його передавати музику слухачам так, як він відчуває її, так як музика має звучати - кожною нотою доторкнувшись до найглибшого.

Поділившись враженнями почуттями після концерту, пан Роман говорить: «Цей концерт - суть в його назві. Важливим є судження слухачів, розуміння їх почутого.

Читаючи поезію - ми бачимо поетичну дирку, в словах, які ми чуємо та вимовляємо, але їх порядок відриває новий простір для душі. Тому, я намагався слова, які всі вживають щоденно, вжити хронологічно, логічно, стилістично, з надією, що слухачі зрозуміють мене. І навіть, якщо хоча б одна людина, в залі чи світі, з цим погодиться - значить ти знайшов співрозмовника. Адже всі слова створюються з метою знайти однодумця»

І тут з ним неможливо не погодитись. Це - концерт, який закохує у класику і робить її популярною. І це треба відчувати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ