Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Садовий не підпише ухвалу, яка скасовує формулу розрахунку ставок вчителів

Міський голова не підписуватиме ухвалу про скасування рішення виконавчого комітету № 493 від 06.05.2011 "Про введення формули розрахунку кількості ставок педагогічного персоналу для загальноосвітніх навчальних закладів" допоки не матиме виважених аргументів від депутатів та робочої групи, яка вже працює, – повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Я з повагою ставлюся до зауважень депутатського корпусу, профільної комісії, профспілок освіти, але ухвалу, яку сьогодні проголосували депутати підписувати не буду, допоки не вислухаю усі аргументи, думки та пропозиції щодо врегулювання цього питання. Також даю доручення розширити комісію, яка вже вивчає цю проблему, з метою прийняття правильного рішення. Адже наше головне завдання – це створення якісних умов для навчання дітей, ефективна організація робочого процесу у галузі освіти. Відмінити рішення виконавчого комітету дуже просто, але треба врахувати усі наслідки. Ми повинні, перш за все, думати про наших дітей», - повідомив міський голова Андрій Садовий.

Нагадаємо, на засіданні 6 травня виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив формулу розрахунку кількості ставок педагогічного персоналу для загальноосвітніх навчальних закладів. Так, розрахунок відбуватиметься за формулою «ах+b», де «а» - кількість ставок на одного учня згідно з робочим навчальним планом при розрахунковій кількості учнів у класі 27 осіб, «х» - фактична кількість учнів, а «b» - стала кількість ставок адміністративно-педагогічного персоналу, яка становить 5 одиниць. Таким чином, розрахунковий показник кількості педагогічного персоналу не може бути нижчим за фактичну тарифікацію.

«До такої ініціативи, як введення формули розрахунку кількості ставок педагогічного персоналу для загальноосвітніх навчальних закладів, ставлюсь нейтрально, хоча для кожної школи – будуть різні наслідки. В цьому випадку надзвичайно важливу роль відіграє кількість учнів, які є в школах, і гурткові роботи, які тут проводяться. Для маленьких шкіл, які не мають достатньої кількості учнів у класі, це скорочення стане надзвичайно відчутне. Для прикладу, в нашій школі пропало б 0,7 ставки в адміністративній роботі», - зазначив директор Львівської школи №83 Роман Єзерський.

Директор школи «Надія» Ірина Хміль вважає:

«Ця формула стимулює до роботи директорів шкіл, аби вводити у навчання інноваційні методи. Ми, освітяни, також повинні щось зробити для освіти. Ця практика дуже поширена за кордоном. Якщо говорити про нашу школу, то ми – спеціалізований заклад. Мусить бути диференціація до звичайних шкіл та спеціалізованих. Ми також беремо участь у проекті «Інклюзивної освіти». За формулою кількість працівників у нас не змінилась, порівняно з тим, як було раніше Це мудрий менеджерський підхід. Бо досі кількість педагогічного навантаження ніяк не регламентувалась».

Формула буде застосовуватися у три етапи: у навчальному році 2011/2012 планується охопити 70% загальноосвітніх навчальних закладів міста, у 2012/2013 – 80%, і у 2013/2014 – 95%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ