Слухай онлайн
Політика  |  Війна на Донбасі

Савченко всупереч проханню СБУ оприлюднила списки полонених

Народний депутат України Надія Савченко, всупереч проханню СБУ, оприлюднила списки полонених та безвісті зниклих людей. Усі списки вона виклала у вільному доступі на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

У своєму дописі вона заявила, що списки оприлюднила для того, щоб людей «можна було знайти».

«Мій процес звільнення був публічним, моя сестра не боялася шпиняти Президента і владу щоб вони щось робили й тільки таким чином я змогла опинитися на свободі! Тепер, як здійснюється обмін "всіх на всіх". Не треба вигадувати нічого нового. Класичний метод обміну в три етапи добре показав себе в багатьох країнах світу під час війн.

Етап перший: здійснюється обмін по списках, які підтверджує кожна сторона зі свого боку утримуваних полонених.

Етап другий: з тих, хто залишився в списках, розшукуються по прихованих в'язницях і підвалах, одною й іншою стороною, всі полонені що залишилися живі.

Етап третій: всіх, кого знайти не вдалося визнаються мертвими або безвісті зниклими», - написала Савченко.

За її словами, після цього почнеться робота по розшукуванню захоронень, ексгумації, ідентифікації й і перепохованню загиблих: «І цей найважчий момент влади повинні будуть пояснити рідним тих, кого вони посилали на смерть».

«Ми маємо дві категорії обміну. Перша категорія це наші військовополонені, що знаходяться на окупованій, Росією, території Донецької та Луганської областей України. Українською стороною подається запит на 129 людей. Протилежна сторона підтверджує 42 людини. Ще Україною розшукується 494 безвісті зниклих. Вони пропорційні обміну на ув'язнених в Україні по списках, які запрошують представники окупованих, Росією, територій Донецької й Луганської областей України. Від "ДНР" в списках таких людей 524, а від "ЛНР" 377 людей. Частину людей з цих списків українська сторона також підтверджує, приблизно 256.

При таких розкладах маємо перший етап обміну підтверджених осіб з обох боків - це 42 на 256.

Друга категорія обміну це українські політв'язні, що утримуються у російських в'язницях та в окупованому, Росією, Криму. Їх на даний час 44 людини. В Україні у в'язницях теж є російські громадяни, які відбувають покарання за злочини скоєні проти територіальної цілісності України та проти українського народу в період з 2014 по 2016 роки. Їх на даний час 102 особи.

Маємо перший етап обміну по другій категорії "всіх на всіх" - це 44 на 102.

Далі починається робота над другим етапом: пошук людей з непідтверджених списків. І коли ми уважно подивимося на списки то побачимо, що очільники "ДНР" і "ЛНР" в списках своїх людей подали дуже багато росіян: 47 росіян в списках від "ДНР" (вони відмічені помаранчевим кольором) і 4 росіянина в списках від "ЛНР" (вони помічені жовтим кольором)», - написала Савченко.

Надія Савченко заявила, що «війну час закінчувати».

Нагадаємо, що 7 грудня Надія Савченко зустрілася в Мінську з ватажками бойовиків Захарченком та Плотницьким у присутності представника РФ. Українська сторона довідалась про цю зустріч зі ЗМІ.

Як повідомила Українська правда, бойовики гальмують процес обміну заручників. У той же час, 26 грудня вони заявили, що готові віддати двох полонених жінок депутату Савченко, яка не є представником України в мінській групі.

Пізніше Савченко також заявила, що продовжить зустрічі з ватажками бойовиків, і не виключила, що це може статися в Києві.

В свою чергу представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з вирішення конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко констатувала, що остання заява президента РФ Володимира Путіна свідчить про те, що Росія не готова віддавати заручників.

"Цю мантру слово в слово повторили представники ОРДЛО. Вони не підтверджують наявність у себе 110 заручників, що їх вимагає звільнити СБУ і мінська група, а говорять, що в них утримується вдвічі менше. І вимагають від української сторони негайно передати ОРДЛО 700 осіб і звільнити менше 50", – повідомила вона.

За словами Геращенко, в списку тих, кого вимагають, є вбивці та інші особи, що вчинили найтяжчі злочини, а в списку тих, кого підтверджує ОРДЛО, немає багатьох з тих українців, долі яких нам відомі, їх просто ховають і не дають жодної інформації.

Нагадаємо також, що раніше радник голови СБУ Юрій Тандіт заявив, що СБУ виступає проти оприлюдення списків українських полонених, яких утримують на окупованих територіях та у Росії, адже це може зашкодити цим людям.

Також на сьогодні, 10 січня, прес-служба Надії Савченко вже анонсувала брифінг.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ