Слухай онлайн
Cуспільство

СБУ передала бібліотекам книги, написані на основі розсекречених документів

Документи, що донедавно були суворо засекречені і зберігалися в архівах радянських спецслужб, стають доступними громадськості. Служба безпеки України продовжує роботу не лише з розсекречення архівних матеріалів радянських органів державної безпеки, але й здійснює їх широке оприлюднення. Комплекти унікальних видань були безкоштовно передані вищим навчальним закладам та бібліотекам кожного регіону країни. Основна частина документів, що увійшли до цих книг, десятиліттями зберігалися під грифом “Таємно” і оприлюднюються вперше. Усього Службою безпеки України надано передано дві тисячі примірників. Про це повідомив прес-центр СБУ.

Добірку історико-документальних книг присвячена маловивченим сторінкам нашої історії – становлення комуністичної влади в Україні, політичні репресії, Голодомор 1932-1933 років, національно-визвольні рухи та їх боротьба з тоталітарним режимом. Мовою документів подаються складні й трагічні сторінки історії України, які тривалий час замовчувалися, перекручувалися, викривлялися.

Один з найстрашніших періодів, Голодомор – геноцид українського народу висвітлюється в книгах “Розсекречена пам'ять: Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД” (В.Борисенко, В.Даниленко), “Голодомор в Україні 1932-1933. Польша та Україна у тридцятих-сорокових роках ХХ століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб”, “Хроніка. Голодомор в Україні 1932-1933 років” (В.Марочко, О.Мовчан). “Голодомор 1932-1933 років в Україні: документи та матеріали” (Р.Пиріг). Також усі бажаючі тепер можуть ознаймитися з юридичною кваліфікацією цього злочину та постановою Апеляційного суду м. Києва щодо визнання Голодомору геноцидом, які представлені в брошурах “Голодомор 1932-1933 років в Україні як злочин геноциду: правова оцінка” (В.Василенко) та “Матеріали кримінальної справи №475. Голодомор 1932-33 років”.

Історії українського визвольного руху присвячені видання “Українська Повстанська Армія. Історія нескорених” (В.В’ятрович), “Бофони: грошові документи ОУН і УПА” (О.Клименко),“Наше життя і боротьба”(В.Галаса). Нові аспекти національно-визвольної боротьби, передвоєнне соціально-економічне життя країни, глибока обізнаність спецслужб у питаннях наближення світової війни та фашистської агресії проти СРСР озвучуються в книзі “Радянські органи державної безпеки у 1939-червні 1941 р.: документи ГДА СБУ” (В .Даниленко, С. Кокін).

Розсекречені документи і матеріали з архівів спецслужб є тією основою, спираючись на яку кожен громадянин України може скласти своє власне уявлення про той чи інший період в нашій історії, його діячів та ключові події.

Передані видання доступні відвідувачам в кожній обласній бібліотеці та бібліотеках провідних вищих навчальних закладів, зазначено у повідомленні прес-центра СБУ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...