Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

Семиноженко попросив у Польщі матеріали про Бандеру

Віце-прем’єр-міністр України Володимир Семиноженко 6 квітня провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Яцеком Ключковським. Про це повідомила прес-служба віце-прем’єра.

Під час зустрічі обговорювалася низка питань українсько-польського співробітництва в гуманітарній сфері. Зокрема, сторони розглянули перспективи заснування спільного українсько-польського університету з представництвом у Києві та Любліні, питання розвитку польської мови та культури в Україні, відкриття пам’ятника польському поетові Юліушу Словацькому в Києві, а також спорудження в Україні та Польщі меморіальних знаків пам’яті жертв польських та українських націоналістів.

Обидві сторони переконані, що без взаємного визнання трагічних помилок у минулому неможливо рухатися далі, адже успішному розвитку економічних та політичних стосунків неодмінно передує громадянське примирення.

Віце-прем’єр-міністр України закликав Посла Республіки Польща посприяти збору архівних матеріалів щодо діяльності Степана Бандери. Він відзначив, що з відповідним запитом український Інститут національної пам’яті звернувся до аналогічних інститутів за кордоном, зокрема, у Польщі.

Володимир Семиноженко наголосив, що компромісна формула відношення до постаті Степана Бандери може бути вироблена тільки за умов чіткого слідування фактам й максимальної деполітизації цього питання.

У свою чергу Яцек Ключковський висловив сподівання, що вже найближчим часом Польща і Україна започаткують спільний Форум Діалогу, до складу якого увійдуть інтелектуали та незалежні експерти. Таким чином, підкреслив він, Форум Діалогу стане спільним майданчиком для аналізу спірних питань історичної спадщини й, отже, для створення відповідної бази для суспільного консенсусу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...