Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Сергій Савчук представив пріоритети в енергоефективності та «чистій» енергетиці на 2019 рік

Сергій Савчук представив пріоритети в енергоефективності та «чистій» енергетиці на 2019 рік, - Урядовий портал.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на одному з телеканалів обговорив здобутки як у сфері енергоефективності, так і відновлюваній енергетиці, а також плани роботи на 2019 рік.

Держенергоефективності продовжує розвивати актуальні для споживачів та держави ініціативи.

Зокрема, у  2019 р. населення та об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) матимуть змогу отримувати співфінансування на утеплення осель як з державного, так і з місцевих бюджетів.

«Крім цього, вже сьогодні ми формуємо фундамент для ринку енергетичної сертифікації будівель. Разом із 32 закладами вищої освіти запроваджуємо навчальні програми та комісії для атестації енергоаудиторів», - повідомив Сергій Савчук та додав, що вже видано 238 атестатів за напрямами:

131 - для проведення енергетичної сертифікації будівель;

107 - для обстеження інженерних систем.

 Загалом, 134 енергоаудитори пройшли атестацію. Більшість фахівців атестовано за двома напрямами.

 «Також ми продовжуємо удосконалювати законодавство у сфері енергосервісу для стимулювання залучення інвестицій в утеплення бюджетних установ, ОСББ та об’єктів органів влади», - повідомив Голова.

Безумовний пріоритет – розвиток «зеленої» енергетики для зменшення енергозалежності та зміцнення економіки країни. Так, завдяки впровадженим законодавчим стимулам за останні 4 роки у відновлювану енергетику інвестовано близько 1,5 млрд євро.

«На цьому ми не зупиняємося, а готуємо нову систему підтримки цієї сфери – аукціони, що допоможуть підвищити конкуренцію на ринку та здешевити «чисту» електроенергію для споживачів», - наголосив Сергій Савчук.

Окремий перспективний напрям роботи – це генерація енергії із сміття, що щороку збирається населенням країни в обсязі 10 млн тонн. Переробка такого об’єму сміття може допомогти замістити в еквіваленті до 1 млрд куб м газу.

«Ми з партнерами вже підготували концепцію стимулювання енергетичної утилізації сміття, що буде покладено в основу законодавчих змін», - додав Голова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ