У Львові стартувало безкоштовне навчання другого набору школи кравецької майстерності для внутрішньо переміщених осіб. 20 жінок за два з половиною місяці навчаться викроювати, шити одяг та працювати з професійним обладнанням. Триває набір у вечірню групу. Про це повідомляє ЛМР.
В рамках першого набору школи кравецької майстерності навчання пройшли 27 учасниць. Вони освоїли роботу з обладнанням, яке використовують на виробництвах, та отримали нові навички, які допоможуть їм змінити професію.
Крістіна Малахова, випускниця курсу кравецької майстерності з Кирилівки, Запорізької області. Завдяки навчанню вона вже пошила не одну річ для себе та рідних.
«В мене дитина навчалась гімнастики і в нас була проблема з костюмом. На нього потрібно було або чекати пів року в черзі, або брати купальники на прокат, які були замалі чи завеликі. Так я купила собі швейну машинку, а тоді побачила, що є такі курси. Я записалась і прийшла на навчання. Тут дуже круто, я вже багато чого пошила», – розповіла Крістіна.
Лара Снігур з Харкова лише починає вчитись на курсі. Жінка мешкає у Львові з початку повномасштабного вторгнення, більше 3 років. Вона вирішила шити дитячий одяг і заснувати власний бренд.
«З’явилось трохи часу для себе і я вирішила продовжити займатись тим, що в мене виходить краще за все в житті – шити. Я не знаю, чого саме очікувати від навчань, але точно знаю, що освіта – це завжди добре. І в результаті в мене буде більше знань, аніж до того, як я прийшла сюди», – каже жінка.
За час навчання кожен з учасників має освоїти конструювання та власноруч пошити 3 вироби легкого одягу: штани, спідницю, сорочку або сукню.
«Львівська інноваційна школа кравецької майстерності активно працює, адаптуючись до нових викликів та допомагаючи людям здобути затребувану професію. За три роки війни школа навчила понад 150 швачок-кравців, серед яких більшість – жінки з числа внутрішньо переміщених осіб. Це не лише можливість для них знайти роботу, а й важливий внесок у розвиток стратегічної галузі легкої промисловості. Нещодавно у Львові завершився черговий навчальний курс, у межах якого завершили навчання 27 учасниць. Навчання тривало 2,5 місяці, і відгуки про нього надзвичайно позитивні.
Спільний з міською радою та партнерами проєкт розрахований на п’ять місяців і має на меті підготувати 60 внутрішньо переміщених жінок до роботи на швейному виробництві. Варто зазначити, що попит на такі курси постійно зростає. Не лише жінки, які змушені були переїхати через війну, а й львів’яни зацікавлені в опануванні професії кравця. Адже багато людей прагнуть змінити сферу діяльності, а швейна галузь у Львові динамічно розвивається. В місті збільшилася кількість виробництв, і є значний дефіцит кваліфікованих кадрів. Тому такі навчальні ініціативи відіграють важливу роль у підтримці економіки та створенні нових робочих місць», – розповідає Олена Гусева, директорка «Львівської інноваційної школи кравецької майстерності».
«Львівська міська рада підтримує кластери під час реалізації проєктів спрямованих на підтримку кадрового потенціалу компаній міста. Зараз великий брак працівників майже у кожній галузі економіки, ми створюємо проєкти перекваліфікації з можливістю або працевлаштуватися, або відкрити власний бізнес та радо підтримали Західноукраїнський кластер модних індустрій та Школу кравецької майстерності», – розповіла Юлія Войтехова, директорка ЛКП «Центр підтримки підприємництва Львівської міської ради».
Зараз триває набір у вечірню групу школи кравецької майстерності, тож охочих запрошують доєднатися, навчитися гарно шити з можливістю працевлаштування або відкриття власної справи у сфері легкої промисловості.
Після навчань учасники зможуть повноцінно опанувати професію та працювати за спеціальністю, вивчити основи підприємництва у сфері моди та започаткувати свій бренд, а також займатись розробкою дизайнів, конструюванням одягу та багато іншого.
Охочим долучитись до навчань необхідно зареєструватись за посиланням.
