Слухай онлайн
Економіка

Шимків: пільг для IT-галузі в Україні не буде

Українська влада не має наміру створювати пільгові умови для українського IT-сектору.

Про це в інтерв'ю AIN.ua заявив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків.

Він додав, що особисто завжди був проти запровадження таких пільг.

"Це питання, як правило, лобіюють аутсорсингові компанії, які намагаються знизити податкове навантаження на зарплатний фонд. З точки зору держави буде неправильно віддавати перевагу якійсь одній індустрії. Але, думаю, IT-індустрія буде добре розвиватися сама по собі, галузь показує непогану динаміку", – сказав Шимків.

Крім того, за словами чиновника, 2015 рік – не час для створення пільг.

"Сьогодні у держави немає ресурсів на створення спеціальних умов для R&D (дослідження та розробка – ред.). Враховуючи бюджет на нинішній рік, розраховувати на які-небудь спеціальні державні фонди на підтримку стартапів або R&D – ілюзія. Щоб щось інвестувати, потрібно щоб було, що інвестувати. А у нас не вистачає грошей навіть на ключові речі", – пояснив він.

При цьому він допустив, що держава буде інвестувати в R&D в оборонній промисловості.

Шимків додав, що представники IT-галузі, які погрожують виїхати з України через відсутність пільг, вільні зробити це.

"Ну, вставайте і їдьте. Я от не поїхав, хоча міг. Якщо є IT-бізнесмени, які хочуть встати і поїхати через відсутність пільг в країні, яка перебуває в стані війни і бореться за свою незалежність – ми не маємо права їх затримувати", – сказав він.

Як відомо, Шимків в цьому інтерв'ю також повідомив, що російські спецслужби атакують українські державні сайти за допомогою спеціальних вірусів.

Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ