Слухай онлайн
Cуспільство

Які витрати відшкодовують на відрядження військовослужбовцям Збройних Сил України

Більше, ніж рік назад, 20 лютого 2017 року, Міністерством оборони України був виданий наказ №105, яким затверджено Інструкцію про відрядження військовослужбовців Збройних Сил України. Однак, ще не всі громадяни проінформовані про порядок отримання відшкодування витрат на відрядження.

Як зазначено на Facebook-сторінці Юридичної служби Збройних Сил України, рішення про направлення військовослужбовців у відрядження (за наявності бюджетних асигнувань) та відшкодування витрат на відрядження приймають відповідні начальники органів військового управління, їхні заступники, керівники структурних підрозділів та командири військових частин.

Таке рішення оформлено відповідним наказом, у якому зазначають пункт призначення, найменування військової частини (установи, організації), куди відряджається військовослужбовець, а також строк та терміни відрядження, і його мета.

Строк визначається командиром (начальником, керівником), але не може перевищувати в межах України 30 календарних днів з урахуванням часу перебування в дорозі. На військовослужбовця, який перебуває у відрядженні, поширюється розпорядок дня того органу військового управління, військової частини, установи, організації чи підприємства, до якого він відряджений. Замість днів відпочинку, не використаних за час відрядження, інші дні відпочинку після повернення не надають.

Днем вибуття у відрядження вважається день відправлення поїзда, літака, автобуса або іншого транспортного засобу з населеного пункту місця проходження служби відрядженого військовослужбовця та аналогічно день повернення.

Дата на транспортному квитку повинна співпадати з датою вибуття військовослужбовця у відрядження згідно з наказом та аналогічно про повернення до місця проходження військової служби. Якщо дата на транспортному квитку не однакова з датою прибуття військовослужбовця, то з дозволу командира беруть до уваги затримку у відрядженні на вихідні або святкові й неробочі дні у разі, якщо строк перебування військовослужбовця поза місцем проходження його служби не перевищуватиме строк відрядження. За ці дні не відшкодовують добові витрати, витрати на найм житлового приміщення та інші (крім витрат на проїзд з місця відрядження до місця проходження служби).

Якщо військовослужбовець відбуває у відрядження у вихідний день, йому після повернення в установленому порядку надається інший день відпочинку і в такому ж порядку, якщо повертається з відрядження у вихідний день.

Підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат, є розрахункові документи. Добові витрати відшкодовуються в єдиній сумі незалежно від статусу населеного пункту. У разі використання електронного посадкового документа на проїзд залізничним транспортом підставою для відшкодування витрат на його придбання є роздрукований на паперовому носії посадковий документ. А в разі повернення електронного посадкового документа до звіту додається роздрукований на паперовому носії документ на повернення.

При відрядженні військовослужбовця строком на один день або в таку місцевість, звідки військовослужбовець має змогу щодня повертатися до місця постійного проживання, добові відшкодовуються як за повну добу.

Причинами затримки військовослужбовця у відрядженні понад строки, зазначені в посвідченні про відрядження, є хвороба, що позбавила його можливості своєчасно повернутися, стихійне лихо та інші надзвичайні ситуації. Причини затримки повинні бути підтверджені відповідними документами. За відсутності наказу про відрядження добові витрати не виплачуються. За час затримки у відрядженні без поважних причин військовослужбовцю не відшкодовуються добові витрати, витрати на найм житлового приміщення та інші.

За кожен день, включно з днями вибуття та прибуття, перебування військовослужбовця (крім військовослужбовців строкової служби) у відрядженні в межах України, враховуючи вихідні, святкові й неробочі дні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками), йому виплачуються добові в межах сум, затверджених постановою. Наразі сума добових витрат становить 60 гривень, а гранична сума витрат на найм житлового приміщення під час службового відрядження - 600 гривень.

Виплата добових військовослужбовцям не здійснюється за дні, коли вони забезпечені триразовим харчуванням за рахунок держави, а також за період, коли відрядженому здійснюються польові виплати (морське грошове забезпечення). Витрати, понесені у зв’язку з відрядженням, не підтверджені відповідними документами (крім добових витрат), військовослужбовцю не відшкодовують.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...