Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Політика

Скиглення про ранимі дитячі душі є облудним і наскрізь фальшивими, – Тягнибок

В Україні існує лише один вид ксенофобії – українофобія. Так лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок відреагував на слова народного депутата Колесніченка, який звернувся до Генеральної прокуратури притягнення до відповідальності депутатки Львівської облради Ірини Фаріон.

 

«Розгортання регіоналами скандалу на кшталт "Яворина-2" навколо акції "Утверджуймо державну мову!", яку проводила "Свобода" у львівському дитячому садку N67, – це лише пролог до масового наступу кремлівських яничарів на все українське. На жаль, всі мовчать, ніби не помічають масових порушень мовного законодавства, тотальної інформаційної окупації, зрештою, шаленої денаціоналізації наших дітей, коли ровесники Незалежності, як додаток до права голосувати, отримують чужу, накинуту окупантами, мову», – йдеться в блозі Тягнибока на Українській правді.

 

«Не дивно, що приводом для оголошення війни українофоби обрали акцію "Утверджуймо державну мову!" в дитячому садочку, бо саме у малих дітей, навіть у Львові чи Тернополі, вони прагнуть вирвати Україну з Душі. І скиглення про ранимі дитячі душі є облудним і наскрізь фальшивими», – заявив Тягнибок.

 

«Викликає подив те, яким чином до ґвалту московських шовіністів приєднався сонм україномовних псевдопатріотів, "хрунів" та інших "дядьків отєчества чужого" (як їх влучно назвав Тарас Шевченко). Саме вони здійняли найбільший галас, що ВО "Свобода", а особливо Ірина Фаріон "не так", "не в тому місці", "не в той час" і "не тим способом", "дуже не толерантно" захищає український Дух та українську Душу. Бо для них, "хрунів", про любов до України можна лише говорити, плакатись на ситуацію, займати патріотичну позицію винятково на печі», – додав він.

 

Нагадаємо, 19 лютого депутат Львівської обласної ради  Ірина Фаріон відвідала дитячий садочок №67, де розповіла дітям, як правильно творити форми від власних імен. Почувши від однієї дівчини, що її звуть Лізою, Ірина Фаріон заявила, що це ім’я від інфінітиву «лизати». Також «неправильною» формою депутат Львівської обласної ради  назвала ім’я Міша, котрий мав би бути Михайликом.

 

У коментарі журналістам Ірина Фаріон зазначила, що для дітей із російських сімей такі імена цілком нормальні.

 

Додамо, що напередодні депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон відвідала  львівський садочок №67, де презентувала наліпку з правильними формами імені для дитячих садочків до Дня рідної мови, який відзначили 21 лютого. Акція пройшла у рамках соціального проекту ВО «Свободи» «Говорімо правильно і красиво».

 

Ірина Фаріон розповіла дітям про значення їхніх імен, як правильно називати своїх друзів. Поділилася кумедними історіями, які ставалися через русифіковану форму імені.

 

Перша наліпка цього соціального проекту стосувалася назви предметів: тобто шафка, не шкафчик; горнятко, а не кружка.

 

Друга наліпка стосувалася власних імен. «Українці запозичили більшість імен з інших мов, - розповіла Ірина Фаріон, - але вони настільки пристосували свої імена до фонетичної системи, що ми не впізнаємо в Марічках, Васильках і Юрчиках жидівські, грецькі і латинські імена. Однак сьогодні спостерігаємо за спробами пристосувати наші імена до російської фонетичної систем. Постає питання: «Хто ми?» Чому наші Наталочки поставали Наташами, а Івасики – Ванічками? Чи може хтось уявити, щоб Степана Бандеру вдома кликали: «Стьопа, йди їсти борщ»?»

 

Наліпки із правильними формами вживання власних імен адресовані в першу чергу батькам і вихователям.

 

Такі наліпки будуть у дитячих садочках Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областях.

 

Нагадаємо, що Колесніченко вимагає притягнути Ірину Фаріон до відповідальності за порушення прав дитини і за статтею 161 Кримінального кодексу України "Порушення рівності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії".

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...