Слухай онлайн
Політика

Словами «сексизм», «ідіосинкразія» можна ввести Януковича у стан глибокого емоційного шоку, – політолог

Виборців кандидата на пост Президента України Віктора Януковича може розчарувати його відмова від участі в теледебатах.

Таку думку висловили експерти в опитуванні, проведеному Інститутом проблем управління ім. Горшеніна щодо можливості і доцільності проведення теледебатів між кандидатами в президенти Юлією Тимошенко і Віктором Януковичем перед другим туром виборів.

Політолог Володимир Цибулько висловив думку, що основний виборчий «кістяк» в обох кандидатів уже сформований, і теледебати не здатні істотно змінити цей розклад. «Але дебати – це своєрідний жест довіри своєму виборцеві, можливість для кандидата говорити з виборцем особисто і шанс для виборця особисто почути свого кандидата», - вважає він.

В.Цибулько переконаний, що на дебати треба йти за будь-яких обставин. «Не тільки тому, що це демократична процедура, яку треба пройти. Насамперед, теледебати свідчать, чи є політик самостійним гравцем чи він голова, що говорить, у руках своїх інвесторів». Якщо він самостійна фігура – дебати підтвердять його самостійність, якщо він маріонетка в руках інвесторів – це теж може бути викрито», - вважає політолог.

Він зазначив, що п`ять років тому в 2004 році дебати з Віктором Ющенком виграв усе-таки В.Янукович, тому зараз йому і його команді не варто боятися цих дебатів. «Треба йти на них і виглядати гідно», - сказав В.Цибулько.

На його думку, країна чекає на теледебатах саме В.Януковича. «Зараз країна чекає шансу послухати особисто Януковича, а не його «голови, що говорять». Якщо він готовий говорити особисто – гадаю, це буде подія. Якщо не готовий – це може стати великим розчарування для частини його потенційних виборців. У нього стабільний електорат, але цей електорат може розчаруватися від «невиграшу» в першому турі, адже вся кампанія В.Януковича була «заряджена» на перемогу в першому турі. Якщо в першому турі перемоги немає – невідомо, як поведеться виборець В.Януковича», - вважає політолог.

У свою чергу, директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський вважає, що теледебати доцільні для Ю.Тимошенко і недоцільні для В.Януковича. «Тимошенко потрібні будь-які приводи, здатні змінити несприятливий розклад сил для неї. А Януковичу нічого не потрібно. Йому можна сидіти на березі і чекати, коли вся ця справа закінчиться. Тому ризикувати, беручи участь у дебатах, йому ніякого сенсу немає. Тому, я думаю, що ніяких дебатів не буде», - сказав М.Погребинський.

Директор PR-групи «Політтех» Тарас Березовець також вважає, що В.Янукович не погодиться на дебати з Ю.Тимошенко. Він упевнений, що команда В.Януковича не піде на теледебати, хоча в будь-якій цивілізованій країні немислимо, щоб громадяни, не бачивши дебатів, обирали між двома потенційними переможцями виборів.

«Штаб Партії регіонів розраховує фактично заморозити нинішню виборчу кампанію. Вони розуміють, що будь-яке пожвавлення, будь-яка поява Ю.Тимошенко в ефірі може істотно вплинути в емоційному плані на аудиторію виборців, що не визначилася. Насамперед - на виборців тих кандидатів, які вже вибули з гонки. Тому вони (команда В.Януковича) намагаються всіма способами зберегти ту десятипроцентну перевагу, яку одержали за підсумками першого туру», - сказав політолог.

На його думку, «вимовлення Тимошенко в ефірі слів «сексизм», «ідіосинкразія» і т. п. може привести його (В.Януковича) в стан глибокого емоційного шоку». Т.Березовець вважає, що зараз штаб Партії регіонів «шукає формулу того, що вони зрештою назвуть теледебатами». На його думку, найімовірніше, це буде участь В.Януковича в прямому ефірі, куди будуть запрошені наперед відібрані журналісти і експерти, наперед складений список запитань.

Президент Центру соціальних досліджень «Софія» Андрій Єрмолаєв зазначив, що теледебати - це одна з найбільш відкритих і ефективних форм порівняння позицій кандидатів, їх підходів, їх програм, їх політичних поглядів. У багатьох країнах це не тільки вимога, а й політична традиція. Проте, на його думку, необхідно зважати на специфіку української політики. «Рівень дискусії на президентських виборах 2010 дуже низький, кандидати поводяться дуже егоїстично, обмежуючись тільки передвиборними гаслами. Ніхто з них не зміг повноцінно запропонувати свою програму, а ті спроби, які були, виглядали фрагментарно», - зазначив експерт.

За його словами, є ризик, що на цих дебатах проявляться не стільки сталі позиції, скільки заготовлені політичні технології.

Також А.Єрмолаєв вважає, що існує високий ризик того, що дебати перетворяться просто на інформаційний скандал, в якому постраждають не тільки самі учасники, а й глядачі.

Тому політолог констатує, що повноцінні дебати між В.Януковичем і Ю.Тимошенко навряд чи відбудуться, передає УНІАН.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ