Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Слово “блокада” названо словом 2015 року

Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” назвав слово “блокада” словом 2015 року. Давно відоме слово, яке актуалізувалося в українській мові у вересні цього року, дуже швидко стало однією з головних тем української суспільної дискусії. Попри неоднозначні, а часом і діаметрально протилежні оцінки, громадська блокада повернула анексований Росією Крим, який на фоні війни на Донбасі відійшов на другий план, у повістку денну України та світу. Про це повідомив редактор словника Борис Петренчук

Торгова блокада зупинила чорну торгівлю з Росією, у якій Крим виступав як транзитний хаб для подальшого продажу українських товарів до Росії під виглядом вироблених у “російському Криму”.

Енергетична блокада та її результат - практично повний блекаут - допомогли багатьом мешканцям окупованого півострова згадати, що вони справді залежать від материкової частини України.

Анонсована активістами морська блокада анексованого Криму на даний момент не відбулася, проте так само викликала жваве обговорення в українському соціумі.

Серед інших важливих слів, які хвилювали українське суспільство у 2015 році, можна виділити такі поняття як “корупція”, “переселенці”, а також “безвізовий режим”. Очевидно, українці бачать безвізовий режим з Європейським Союзом як пігулку, яка здатна підсолодити розчарування від корупції, відсутності системних реформ та зниження якості життя.

Інтерес до головних слів минулого, 2014 року, таких як “волонтер”, “доброволець”, “анексія”, “війна”, “АТО” та “ватніки”, трохи впав, проте вони все ще посідають важливе місце в українському мовному ландшафті.

Словник “Мислово” обирає слово року втретє. Словом 2014 року стало слово “кіборги” у значенні “захисники Донецького аеропорту”. “Євромайдан” було обрано головним словом 2013 року.

Онлайн-словник  “Мислово“ є інтерактивним проектом з розвитку сучасної української мови та сленгу, слова та визначення до якого пишуть користувачі. Основними критеріями при виборі слова року є його популярність та його соціальна значущість.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ