Слухай онлайн
Cуспільство

Сьогодні директор Львівської картинної галереї Борис Возницький презентував у Палаці Потоцьких новостворені експозиції Галереї

Сьогодні, 24 лютого, у Палаці Потоцьких директор Львівської картинної галереї Борис Возницький презентував вузькому колу фахівців та журналістів новостворені експозиції Галереї.

Свого часу у Палаці Потоцьких був штаб військ Муссоліні, інститут фізики, Палац урочистих подій. Саме остання установа, за словами Бориса Возницького, чи не найбільше зруйнувала унікальну пам’ятку палацового мистецтва. Кілька років тому Палац передали Львівській картинній галереї, яка активно взялася за його реставрацію. Сьогодні на першому поверсі Палацу Потоцьких вперше в Україні відтворено палацовий інтер’єр, щоправда, від меблів, які належали Потоцьким, залишився лише один стіл. Більшість експонатів вдалося зібрати та зберегти волею випадку, одну картину, розрізану на кілька шматків у невеликому чемодані в купі паперів затримали митники, а невеличку скульптуру  15-го століття вилучили з пункту здачі металобрухту, де її здали за 24 гривні.
На другому поверсі виставлені картини, які охоплюють період від Давньої Греції та Риму, до 18-го сторіччя. Є серед залів другого поверху і зал українського мистецтва. За словами Бориса Возницького, Львів - унікальне джерело європейського мистецтва. Натомість тяжко було знайти античні пам’ятки. Проблема вирішилась несподівано: у Старому Роздолі, неподалік від Миколаєва, у палаці графа Лянскоронського, де довший час розташовувався санаторій, замазані вапном і нікому не відомі стояли зразки давньогрецької та давньоримської скульптури. Як з’ясувалося, їх привіз на Львівщину граф Ляскоронський, який брав участь в археологічних розкопках у Туреччині. Експонати він привіз контрабандою, оскільки обіцяв нічого не вивозити. Саме тому він і заховав експонати в палаці у Старому Роздолі, а не відвіз їх у Відень, де також мав палац.
На третьому поверсі Палацу Потоцьких будуть розміщені бібліотека, фонди та архіви, а в підвалах – реставраційні майстерні, сховища та кафетерій. Музей для відвідувачів буде відкрито вже в квітні. Крайній термін – каже Борис Возницький – 18 травня – Всесвітній день музеїв.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...