Слухай онлайн
Cуспільство

Сьогодні стартує Національний проект "Відкритий світ"

10 січня 2012 року у приміщенні інформаційного агентства «Інтерфакс - Україна» відбулася прес-конференція голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва та керівника Національного проекту «Відкритий світ» Ігоря Куруса на тему: «Старт Національного проекту «Відкритий світ», повідомляє урядовий портал.

10 січня 2012 року у приміщенні інформаційного агентства «Інтерфакс - Україна» відбулася прес-конференція голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва та керівника Національного проекту «Відкритий світ» Ігоря Куруса на тему: «Старт Національного проекту «Відкритий світ».

11 січня 2012 року розпочинається реалізація Національного проекту «Відкритий світ». У 704 загальноосвітніх школах з 23 регіонів України будуть тестуватися технічні та організаційні рішення, а також мультимедійні електронно-освітні ресурси (уроки), які передбачається використовувати при розгортанні Національного проекту «Відкритий світ». У пілотному проекті буде задіяно 5592 вчителі з дванадцяти предметів, які викладаються за шкільною програмою 7 класу, а також понад 14 000 учнів.

Владислав Каськів відзначив важливість Національного проекту «Відкритий світ» для подальшого розвитку України. «Подивіться, увесь світ у захваті від економічного розвитку і соціальних стандартів скандинавських країн. Але ніхто не згадує, що і Швеція і Норвегія завдячує нинішньому успіхові саме реформам і інноваціям в освіті, які там були проведені ще у кінці 80-х років. Ми все робимо, щоб українські школи отримали швидкісний інтернет 4G, вчителі – комп'ютерну техніку і цілодобовий доступ до інтернет-ресурсів, школярі – цікаві заняття, а батьки – якісну освіту для своїх дітей. Я впевнений, що інвестиція в освіту дітей – це найкраща інвестиція», - зазначив він.

Керівник Національного проекту Ігор Курус зазначив, що до сьогоднібула проведена велика і складна організаційна і технічна робота. Зокрема, протягом року було проанкетовано більше 13 тисяч шкіл, створено інтернет ресурс, розроблено тестові уроки за шкільною програмою ІІ чверті 7 класу. У листопаді-грудні минулого року було проведено тренінги для вчителів-тренерів, які у свою чергу готували вчителів до роботи в тестовому режимі проекту. «Ми наполегливо працювали, щоб усі рішення, які передбачені у техніко-економічному обгрунтуванні були перевірені в реальних шкільних умовах. Ми робимо все для того, щоб реалізація проекту з нового навчального року була успішною», - сказав Ігор Курус. За його словами, методичне забезпечення проекту здійснює Національна академія педагогічних наук.

Національний проект «Відкритий світ» - один із 11 національних проектів, затверджених Президентом України у 2010 році як пріоритет в соціально-економічному розвитку країни.

Метою Національного проекту «Відкритий світ» є створення єдиного національного інформаційного середовища. За допомогою новітніх інформаційно - телекомунікаційних технологій буде забезпечено доступ усіх учасників навчально-виховного процесу: учнів, вчителів, батьків, адміністраторів освіти до мультимедійних баз даних. Проект передбачає уніфікацію методик навчання і забезпечення опрацювання цих методичних матеріалів в режимі реального часу методистами і педагогами. Проект створить умови, які б заохочували учнів до успішного навчання та забезпечили рівні можливості доступу до якісної освіти кожного громадянина України, незалежно від місця проживання.

Реалізація Національного проектуна першому етапі, який триватиме 4 роки, дасть можливість забезпечити учнів 5-9 класів, а це понад 1,5 млн. дітей новітніми технологіями, які включатимуть: високу інтерактивність, повномасштабну мультимедійність, імітаційне моделювання, здатність до модифікації і творчості. Проект дозволить застосувати у системі освіти п'ять нових педагогічних інструментів: інтерактив, мультимедійність, моделінг, комунікативність і креативність учня.

Національний проект «Відкритий світ» втілюється в життя Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ