Слухай онлайн
Політика

Сьогодні у Львові відбудеться перше засідання Територіальної ради обласного «Майдану»

Сьогодні, 10 січня, о 15:00 відбудеться перше засідання Територіальної ради Львівського обласного осередку ВО «Майдан». Зустріч активістів Євромайдану із районів та міст Львівщини пройде у приміщенні Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (м. Львів, вул. Коперника, 40А). Повідомив оркомітет

«Головне завдання Територіальної ради – формування структури горизонтальної мережі руху в області, координація дій місцевих євромайданів, допомога у створенні і функціонуванні первинних осередків, організація агітаційної та мобілізаційної роботи в області». – розповідає один із ініціаторів її створення Володимир Кондзьолка.

У Територіальній раді буде рівне представництво усіх євромайданівта штабів опору в області, по одному представнику від районів та міст обласного значення.

«Територіальна рада ні в якій мірі не буде дублювати функцій керівництва ВО «Майдан» чи штабів національного спротиву. У всіх різні задачі: Національна рада ВО «Майдан » та оргкомітет ВО «Майдан» (згодом це будуть робити обрані органи) розробляють ідеологію нашої діяльності, обласний штаб спротиву організовує мобілізаційну роботу, координує страйковий рух та акції спротиву, а Територіальна рада формує обласну горизонтальну мережу та організовує виконання рішень ради ВО «Майдан» та штабу національного спротиву в області. – вважає Володимир Кондзьолка. – А головним завданням сьогодні є координація дій по організації осередків, відправка учасників на київський Майдан, оформлення пропозицій щодо формування загальнонаціональної мережі руху «знизу».

На засіданні Територіальної ради заплановано розглянути наступні питання: Обрання головуючого і секретаря зборів; Затвердження норми представництва та складу Територіальної ради; Інформація про роботу оргкомітету із створення Львівської обласної організації ВО «Майдан»; Про засади діяльності, структуру Територіальної ради, взаємодію оргкомітетом та обласним штабом опору; Про першочергові завдання та план роботи Територіальної ради на найближчий період.

Наголосимо, що у Львові сформувалися окремі ініціативи різних середовищ, які напрацьовують формат Львівського відділення Народного об’єднання «Майдан». Про це в коментарі Гал-інфо розповів співкоординатор львівського Євромайдану Роман Брезіцький.

Він наголосив на тому, що такого об’єднання (Львівське відділення Народного об’єднання «Майдан») у Львові ще не створено.

Водночас додамо, що 3 січня було оголошено про створення Народного об’єднання «Майдан» у Львові, до якого увійшли громадські діячі та представники окремих політичних середовищ.

«Єдиною легітимною структурою у Львові є Координаційна рада (при Львівській облраді, - ред.), яка координує свою діяльність із Києвом. НОМ у Львові немає, а групи, які утворилися, можуть долучатися до його створення і їхні думки та ініціативи будуть враховані. Ми не ставимося до них негативно, ми працюємо у своєму напрямку», - наголосив Роман Брезіцький.

Він пояснив, що наразі дії кілька таких груп.

Перша – це молодіжний рух «Євромайдан Львів».

«Ми працюємо при Координаційній раді і не хочемо розколу», - зазначив Роман Брезіцький.

Він також додав, що політичні середовища також співпрацюють із Координаційною радою та молодіжним рухом Євромайдану у Львові.

Друге – так зване Народне об’єднання «Майдан».

«Але такого об’єднання на Львівщині ще немає», - сказав він.

Третє – це об'єднання «Європейський вибір», який створений громадськими активістами.

Четверте – Правий сектор, до якого входять тризубівці і є досить радикально налаштованими.

«Коріння цієї організації йде від Києва», - пояснив Роман Брезіцький.

Він заявив, що Народного об’єднання «Майдан» у Львові ще немає.

«У Києві структуру такого об’єднання ніхто не затверджував. У Львові таких об’єднань може бути скільки завгодно, але головне, щоб наприкінці воно усе звелося до єдиного. Ми ж просто робимо свою роботу. В усіх цих діях усі просто забули про Євромайдан. Насправді зараз є ціла низка проблем, які потребують вирішення і допомоги, а не змагання за посади», - заявив Брезіцький.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ