Слухай онлайн
Історія

Сьогодні виставка «100 років Української революції. Відроджена держава»

16 березня Національний музей історії України запрошує на відкриття виставки, присвяченої сторіччю від початку Української революції 1917-1921 рр. та створенню першого українського парламенту – Української Центральної Ради

Виставка «100 років Української революції. Відроджена держава» представить маловідомі та унікальні артефакти доби Української революції 1917-1921 рр. з фондів Національного музею історії України. Більшість з них ніколи не експонувалася у період існування СРСР, а деякі експонати лише дивом збереглися у фондах Музею і не були знищені радянською владою. На виставці, зокрема, можна буде побачити документи, марки, гроші, друковані видання УНР, відзнаки армії УНР і УГА, однострої та збою доби визвольних змагань.

Серед найпомітніших експонатів:

- дивом збережений прапор Мошенського сільського козачого куреня (виготовлений орієнтовно в 1917-1920 рр.);

Унікальний прапор Мошенського сільського куреня. Ймовірно 1917-1920 рр. Дивно, що він вцілів, і його часи СССР не знищили.

- оригінали рідкісних поштових карток та фотографій масових демонстрацій 1917 р. в Києві та інших містах України; 

Українські гроші періоду 1917-21 рр. (карбованці та гривні). Печатки українських військових формувань. Українські поштові марки періоду 1917-21 рр.

- оригінальні печатки українських військових формувань періоду 1917-1921 рр.;

Карта українських етнічних земель, надрукована в Швейцарії (надана фондацією ім. О. Ольжича). Поштові листівки та фото демонстрацій 1917 р.

- виборчі списки кандидатів до Установчих зборів по Київській виборчій окрузі 1917 р. 

- оригінали рукописів та фотографії Голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського та Головного отамана УНР Симона Петлюри; 

- друкарська машинка Левка Чикаленка, що використовувалася ним під час роботи в Генеральному Секретаріаті Української Центральної Ради.

Час: 16 березня, о 14:00

Місце: Національному музеї історії України, вул. Володимирська, 2, м. Київ 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...