Слухай онлайн
Cуспільство

Сомалійські пірати «привітали» українських моряків з Новим роком: у їхньому полоні знову 10 громадян України

МЗС України координує дії з визволення українських громадян – членів екіпажу судна “Asian Glory” та повернення на Батьківщину українських моряків балкера “Аріана”. Зокрема, 2 січня в Індійському океані в 600 милях від узбережжя Сомалі відбулося захоплення піратами судна «Asian Glory», під прапором Великобританії, компанія-оператор „Zodiac Maritime Agencies Ltd” (Лондон). Про це повідомила прес-служба МЗС.

 

Дипломатичними каналами отримано підтвердження, що до складу змішаного екіпажу (всього 25 осіб) входять громадяни кількох країн, серед яких – 10 громадян України (також 8 громадян Болгарії, 5 – Індії 2 – Румунії).

 

Міністром Петром Порошенко дано доручення Посольству України у Сполученому Королівстві Великобританії та Північній Ірландії вжити всіх необхідних заходів з метою з’ясування обставин інциденту, місцезнаходження захопленого судна та встановлення контакту із судновласником для забезпечення моніторингу подальшого розвитку ситуації.

 

Справа визволення наших співвітчизників, які потрапили в полон піратів, перебуває на контролі керівництва МЗС України, в Посольстві України у Великій Британії та в Департаменті консульської служби.

 

Міністерство закордонних справ України також продовжує координувати графік руху балкера “Аріана” та його супровід міжнародними силами до порту Салала (Оман).

Станом на 16:00 2 січня 2010 року балкер прямує до порту призначення у супроводі фрегату міжнародних військово-морських сил, який знаходиться на короткій відстані від “Аріани”.

 

Згідно з інформацією, отриманою сьогодні від капітана Геннадія Воронова, машини на судні працюють нормально, кількість пального є достатньою і “Аріані” вдається тримати стабільну швидкість – близько 7 морських вузлів. Фізичний та психологічний стан членів екіпажу нормальний. За сприятливих погодних умов прибуття судна до оманського порту Салала очікується орієнтовно протягом 3 січня ц.р.

 

Як повідомила компанія-оператор „Alloceans Shipping Co Ltd”,  сформовано новий екіпаж судна, який має замінити членів діючої команди.  Новий екіпаж “Аріани” готовий вилетіти до Оману вже ближчим часом.

На виконання доручення Міністра Петра Порошенка, в ніч з 2 на 3 січня ц.р. до Оману прибуває Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Петро Колос, для оперативного вирішення організаційних питань по прибутті “Аріани” до порту Салала та зустрічі українських моряків.

 

Повернення на Батьківщину українських моряків – членів екіпажу балкера “Аріана”, які тривалий час перебували у піратському полоні, заплановано спеціальним українським літаком після проходження необхідних формальних процедур, медичного огляду та передачі судна новому екіпажу.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ