Слухай онлайн
Cуспільство

Спеціальна комісія Львівської облради перевірила мисливські угіддя ПП «Зубр»

Комісія з вивчення питань надання в користування мисливських угідь обласною радою V скликання відвідала мисливські угіддя ПП “Зубр” у Перемишлянському районі. Серед інших це підприємство згадувалося в публікаціях у львівській пресі. Члени комісії зустрілися з головою Суходільської сільської ради, щоб з'ясувати ставлення місцевого населення до діяльності мисливського господарства, – повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

 

ПП “Зубр” отримало у користування мисливські угіддя два роки тому. За словами сільського голови Максима Тарасовича Сірка, жодних скарг на те, щоби хтось не пускав селян в ліс ніколи не поступало. “Існує лише заборона ходити в ліс з собаками. Бо це в першу чергу небезпечно для людей, якщо пес сполошить кабана з виводком, то кабан інстинктивно обороняючи поросят нападе на пса. А собака буде втікати до господаря, таким чином власник пса опиниться в серйозній небезпеці. Мисливське господарство своїм коштом відремонтувало сільську “Просвіту”, збудувало міст через місцеву річку, насипало дорогу. Мешканці села періодично залучаються на роботи в угіддя – мають з того заробіток. Якщо раніше звіра в наших лісах тяжко було знайти, то за ці два роки, що господарює Зубр, звіра стільки, що навіть були випадки, коли кабани заходили в людські городи. Хоча законодавством відшкодування збитків селянам не передбачено, мисливське господарство завжди покриває завдану шкоду. В лісі порядок. Селяни мають роботу. Припинилося браконьєрство. Якщо раніше в нашому селі був лише один мисливець, то зараз таких шестеро.”

 

Поспілкувалися депутати і з місцевими мешканцями та мисливцями. Усі говорять про те, що тепер у лісі порядок, бо є господар. Під час візиту в господарство депутатської комісії, бульдозер зводив захисну дамбу на сільській річці. “Під час весняних дощів річка розливається, підтоплює людські хати і городи. Ми попросили мисливське господарство звести захисну дамбу і вони погодилися” - пояснив сільський голова.

 

Якщо на Старосамбірщині, де комісія працювала минулого тижня, полювання не проводиться і тільки планують розведення кабана і оленя, то в мисливських угіддях "Зубра" дичини достатньо для ведення полювання. “Зараз в наших угіддях налічується близько 160 козуль і 150 кабанів. Кабани почали вже пороситися. Скоро поповнення буде і в козуль. До осені сподіваємося 250 кабанів. Хоча нам дозволять відстріляти цього року понад 80 кабанів, ми плануємо замовляти лише 30 ліцензій, а козуль у цьому році стріляти взагалі не будемо. Нехай множиться звірина” - розповів директор ПП “Зубр” Максим Тарасович Тарнавчик. Є в угіддях і вольєр де розводять кабанів. Минулого року з вольєрів випустили в угіддя 54 кабани.

 

Наступного тижня комісія планує продовжити роботу в мисливських угіддях Жовківського району.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");