Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

Співпраця львівських та американських лікарів дозволяє впроваджувати сучасні підходи до реанімації новонароджених дітей

Впродовж останніх років у Львівській області успішно реалізуються за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку низка інноваційних проектів в галузі охорони здоров’я (USAID) — повідомила журналістам начальник відділу охорони здоров’я матерів і дітей Головного управління охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак. Зокрема, Проект партнерства клінік Детройта з Львівською обласною клінічною лікарнею, Львівським обласним перинатальним центром і Клінічною лікарнею Львівської залізниці впроваджувався спільно з Американським союзом охорони здоров’я.
В рамках цього проекту у Львівській області вперше в Україні впроваджено сучасні підходи до первинної дихальної реанімації новонароджених дітей. Було створено міжобласний навчально-інформаційний центр з реанімації новонароджених на базі відділення патології недоношених новонароджених дітей Львівської обласної клінічної лікарні. Під час реалізації цього проекту впроваджено нові підходи в попередженні ревматизму у дітей, що дало змогу суттєво знизити захворюваність дітей області цією важкою серцевою недугою.В рамках партнерства Детройта і Львова також було відкрито перший в Україні Центр здоров'я жінки в Клінічній лікарні Львівської залізниці.
В ході реалізації проекту Американського союзу охорони здоров’я (АІНА) на базі Жовківської ЦРЛ, Львівської міської клінічної поліклініки №5 відкрито та укомплектовано медичним обладнанням нові сучасні амбулаторії сімейної медицини, напрацьовано проекти нормативної бази для МОЗ України з розвитку сімейної медицини, здійснено підготовку значної кількості лікарів і середнього медичного персоналу з питань сімейної медицини, психічного здоров'я, формування здорового способу життя, менеджменту в охороні здоров'я в провідних клініках штату Огайо. Успішний досвід цього проекту було представлено на колегії МОЗ України.
Проект покращення  здоров'я матерів і дітей «Здоров’я матері і дитини» забезпечує повний цикл ефективних методів охорони здоров'я матері та дитини, які базуються на принципах доказової медицини та працюють у Львівській та ще п'яти пілотних областях України. На базі тісної співпраці з МОЗ України в проекту розроблено стандарти медичного обслуговування, рекомендації та клінічні протоколи у сфері охорони здоров'я матері та дитини. Проект реалізувався на базі Львівської обласної клінічної лікарні і Кам'янка-Бузької ЦРЛ. Серед успіхів діючого проекту «Здоров'я матері і дитини» є те, що скоротились показники смертності матерів та новонароджених; у всіх пологових будинках, залучених до проекту, за період його реалізації не було жодного випадку смерті матері при пологах в пілотних пологових будинках; зменшилась кількість випадків, коли матері залишали немовлят у пологовому будинку; у 3-4 рази зросла кількість нормальних пологів; у 1,5 рази знизилось використання кесаревого розтину; припинилися випадки гіпотермії серед новонароджених. Фактично завдяки реалізації цього проекту відбулася кардинальна зміна стилю і методів роботи пологових стаціонарів області.
У серпні 2006 року відділ охорони здоров'я матерів і дітей Головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації став переможцем національного конкурсу пропозицій з реалізації у Львівській області проекту покращення планування сім'ї та репродуктивного здоров’я «Разом до здоров’я».
«Разом до здоров’я» — це проект щодо покращення планування сім'ї та репродуктивного здоров'я, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) його метою є зниження рівня абортів, незапланованої вагітності та інфекції що передаються статевим шляхом через поліпшення доступу та надання якісних послуг із планування сім'ї (ПС) та репродуктивного здоров'я (РЗ) у співпраці з державним та приватним сектором.
Нагадаємо, що презентація цього проекту відбулася сьогодні у Львівському Будинку вчених.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...