Співпраця львівських та американських лікарів дозволяє впроваджувати сучасні підходи до реанімації новонароджених дітей
Слухай онлайн
Cуспільство

Співпраця львівських та американських лікарів дозволяє впроваджувати сучасні підходи до реанімації новонароджених дітей

Впродовж останніх років у Львівській області успішно реалізуються за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку низка інноваційних проектів в галузі охорони здоров’я (USAID) — повідомила журналістам начальник відділу охорони здоров’я матерів і дітей Головного управління охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак. Зокрема, Проект партнерства клінік Детройта з Львівською обласною клінічною лікарнею, Львівським обласним перинатальним центром і Клінічною лікарнею Львівської залізниці впроваджувався спільно з Американським союзом охорони здоров’я.
В рамках цього проекту у Львівській області вперше в Україні впроваджено сучасні підходи до первинної дихальної реанімації новонароджених дітей. Було створено міжобласний навчально-інформаційний центр з реанімації новонароджених на базі відділення патології недоношених новонароджених дітей Львівської обласної клінічної лікарні. Під час реалізації цього проекту впроваджено нові підходи в попередженні ревматизму у дітей, що дало змогу суттєво знизити захворюваність дітей області цією важкою серцевою недугою.В рамках партнерства Детройта і Львова також було відкрито перший в Україні Центр здоров'я жінки в Клінічній лікарні Львівської залізниці.
В ході реалізації проекту Американського союзу охорони здоров’я (АІНА) на базі Жовківської ЦРЛ, Львівської міської клінічної поліклініки №5 відкрито та укомплектовано медичним обладнанням нові сучасні амбулаторії сімейної медицини, напрацьовано проекти нормативної бази для МОЗ України з розвитку сімейної медицини, здійснено підготовку значної кількості лікарів і середнього медичного персоналу з питань сімейної медицини, психічного здоров'я, формування здорового способу життя, менеджменту в охороні здоров'я в провідних клініках штату Огайо. Успішний досвід цього проекту було представлено на колегії МОЗ України.
Проект покращення  здоров'я матерів і дітей «Здоров’я матері і дитини» забезпечує повний цикл ефективних методів охорони здоров'я матері та дитини, які базуються на принципах доказової медицини та працюють у Львівській та ще п'яти пілотних областях України. На базі тісної співпраці з МОЗ України в проекту розроблено стандарти медичного обслуговування, рекомендації та клінічні протоколи у сфері охорони здоров'я матері та дитини. Проект реалізувався на базі Львівської обласної клінічної лікарні і Кам'янка-Бузької ЦРЛ. Серед успіхів діючого проекту «Здоров'я матері і дитини» є те, що скоротились показники смертності матерів та новонароджених; у всіх пологових будинках, залучених до проекту, за період його реалізації не було жодного випадку смерті матері при пологах в пілотних пологових будинках; зменшилась кількість випадків, коли матері залишали немовлят у пологовому будинку; у 3-4 рази зросла кількість нормальних пологів; у 1,5 рази знизилось використання кесаревого розтину; припинилися випадки гіпотермії серед новонароджених. Фактично завдяки реалізації цього проекту відбулася кардинальна зміна стилю і методів роботи пологових стаціонарів області.
У серпні 2006 року відділ охорони здоров'я матерів і дітей Головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації став переможцем національного конкурсу пропозицій з реалізації у Львівській області проекту покращення планування сім'ї та репродуктивного здоров’я «Разом до здоров’я».
«Разом до здоров’я» — це проект щодо покращення планування сім'ї та репродуктивного здоров'я, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) його метою є зниження рівня абортів, незапланованої вагітності та інфекції що передаються статевим шляхом через поліпшення доступу та надання якісних послуг із планування сім'ї (ПС) та репродуктивного здоров'я (РЗ) у співпраці з державним та приватним сектором.
Нагадаємо, що презентація цього проекту відбулася сьогодні у Львівському Будинку вчених.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...