Слухай онлайн
Cуспільство

Стало відомо, скільки доріг місцевого значення відремонтували цьогоріч на Львівщині

Станом на 9 вересня, Програма розвитку мережі й утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху виконана на 52,55% від загальної річної суми – 139 млн грн.
Фото: Гал-інфо

Про це під час засідання постійної комісії з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу повідомив директор департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА Орест Шуліковський.

За його словами, на сьогодні найактивніше здійснюється ремонт доріг місцевого значення, де замовником робіт є профільний департамент.

«Із 26 об’єктів, які внесені в обласну програму, роботи виконано на 24. Ще 2 об’єкти плануємо невдовзі розпочати і закінчити цьогоріч. На початок вересня касові видатки за напрямком ремонту доріг місцевого значення – 81% від річних призначень», - розповів Орест Шуліковський.  

Що стосується ремонту доріг комунальної власності, де замовниками є територіальні громади, які співфінансують проєкти, то станом на сьогодні виконані роботи на 5 об’єктах із 23 запланованих.

«Тобто, лише 5 територіальних громад співфінансували в більшому чи меншому обсязі ремонти своїх доріг. Ще на 8 об’єктах роботи тривають, на частині – завершуються процедури закупівель», - поінформував Орест Шуліковський.

Відтак, зважаючи на низьку фінансову спроможність деяких громад, комісія ухвалила рішення вдвічі зменшити відсоток частки їхнього співфінансування, щоб пришвидшити ремонти автошляхів.

«У зв’язку з тим, що в багатьох громадах критично бракує коштів на співфінансування обласних програм і проєктів, нашою комісією було підтримано зменшення дольової участі громад удвічі.

Таким чином ми сподіваємося зменшити навантаження на громади і пришвидшити реалізацію інфраструктурних проектів», - наголосив заступник голови комісії Тарас Чолій.

Нагадаємо, що цього року вперше було застосовано механізм співфінансування ремонтів доріг комунальної власності з місцевих і обласного бюджетів з урахуванням індексу податкоспроможності громад.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ