Слухай онлайн
Економіка

Стокгольмський суд затвердив "мирову" між Україною та Vanco

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в кінці грудня 2012 затвердив мирову угоду між Україною та компанією Vanco Prykerchenska. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков.

"У кінці грудня Стокгольмський арбітраж затвердив мирову угоду між Vanco та Україна", - сказав він.

Міністр додав, що в ході світового врегулювання спору ніяких переуступок прав в рамках угоди про розподіл продукції не було.

Нагадаємо, 30 січня 2013 стало відомо, що найбільший вертикально інтегрований енергохолдинг України ДТЕК купує Vanco Ukraine.

Як відомо, Vanco International, 100% "дочка" компанії Vanco Energy Company (США), у квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладання угоди про розподіл продукції, видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки.

У жовтні 2007 Vanco Int. віддала права та обов'язки за УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року. Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco Int., ДТЕК, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.

Як впише видання, влада уряду Юлії Тимошенко в 2008 році вийшла з УРП, після чого Vanco звернулася в міжнародний арбітраж, одночасно продовжуючи пропонувати уряду України відновити співпрацю в рамках УРП.

Після приходу до влади президента Віктора Януковича уряд Миколи Азарова у квітні 2011 року схвалив угоду з Vanco Prykerchenska, доручивши внести зміни в договір про розподіл вуглеводнів. Однак мирова угода досі не підписана.

За даними поінформованих джерел, однією з причин затримки є вибудовування відносин між співвласниками Vanco Prykerchenska.

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем кепітал менеджмент" Ріната Ахметова.

Економічна правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ