Київський апеляційний суд залишив колишнього командира 155-ої окремої механізованої бригади імені Анни Київської Дмитра Рюмшина під вартою, проте зменшив заставу з 90 до 50 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Суд 22 січня обрав Рюмшину запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в 90 мільйонів гривень. Це рішення сьогодні оскаржували в апеляційному суді.
Троє народних депутатів заявили про намір взяти на поруки екскомандира 155 бригади.
Правоохоронці підозрюють його у бездіяльності військової влади в умовах воєнного стану, заявляючи, що він “не реагував на правопорушення в його підрозділі, у тому числі на самовільне залишення військової частини його бійцями”. Окремі випадки СЗЧ, за даними слідства, відбулися на території ЄС, де бригада проходила навчання.
Рюмшин своєї провини не визнає.
Ситуація в 155-й механізованій бригаді стала публічною 31 грудня, коли про це написав журналіст Юрій Бутусов. За його словами, ще до першого бою підрозділ самовільно залишила понад тисяча мобілізованих, командира бригади звільнили, а один із керівників, відповідальних за формування бригади, помер від серцевого нападу.
Агенція France-Presse із посиланням на офіційного представника французької армії 6 січня повідомила, що кілька десятків із понад двох тисяч українських військових зі складу 155-ї бригади “Анна Київська” дезертирували під час навчання.
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Михайло Драпатий 8 січня повідомив, що в командуванні Сухопутних військ запрацювала гаряча лінія для військовослужбовців 155-ої окремої механізованої бригади “Анна Київська”. Телефон довіри відкрили для прямого контакту з бійцями для стабілізації ситуації в бригаді.
Драпатий вважає, СЗЧ – це головний виклик, з яким стикнулася бригада через низьку ефективність та мотивацію командирів середньої ланки, які безпосередньо керують людьми. Також він пообіцяв працювати над забезпеченням і підготовкою бригади.
