Йдеться про приватне підприємство "Компанія "Перспектива Плюс", яке тривалий час має податковий борг та яке фігурувало в кримінальному провадженні за фактом вчинення шахрайства в особливо великих розмірах.
Його керівником упродовж останніх років є Пукаляк Тарас Михайлович, відомий як кандидат на посаду судді місцевого суду, а співвласником - цукровий магнат Матківський Володимир Богданович.
Про дане приватне підприємство з відкритих джерел також відомо, що воно є власником злітно-посадкового майданчика «Ягелл́он» (аеродрому Jagellon), що розміщений в с. Черляни Городоцького району (на місці, де в радянські часи була військова авіабаза «Черляни»). Відомо й те, що компанія, здійснюючи за основним видом своєї діяльності «допоміжне обслуговування авіаційного транспорту», в змозі надавати для використання об’єкти інфраструктури, необхідні для базування, розташування та обслуговування повітряних суден.
А тепер про основне.
Договір про надання послуги з використання об’єктів інфраструктури, необхідних для базування, розташування, обслуговування повітряних суден, в тому числі гелікоптерів, екіпажів повітряних суден, тощо на території Львівської області за межами м. Львова у цілодобовому режимі з ПП "Компанія "Перспектива Плюс" (в особі Пукаляка Тараса Романовича) 05 травня 2021 року за результатами закупівлі уклала Державна установа "Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України".
З даної угоди (термін дії якої до 31 грудня) вбачається, що базування та обслуговування гелікоптера аеромедиків в "Ягеллоні", який відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту має здійснювати аеромедичну евакуацію, коштує 100 тисяч гривень в місяць, а всього (на період дії договору) – 900 тисяч гривень.
Водночас з протоколу № 7 від 22.04.2021 року засідання тендерного комітету ДУ «ЦАЗ Національної поліції України» відомо, що вищеназвана закупівля була проведена за переговорною процедурою – через відсутність конкуренції з технічних причин. Аргументувалося це посиланням на інформаційно-аналітичну довідку Торгово-промислової палати України від 29.03.2021 року, згідно якої було встановлено, що «єдиним підприємством, яке може надавати послуги з використання об’єктів наявної інфраструктури для реалізації різних авіаційних проектів за ДК 021:2015: 63730000-5 «Послуги з обслуговування повітряного транспорту» (послуги з використання об’єктів інфраструктури необхідних для базування, розташування, обслуговування повітряних суден, в тому числі гелікоптерів, екіпажів повітряних суден, тощо на території Львівської області за межами м.Львова у цілодобовому режимі», є Приватне підприємство «Компанія «Перспектива Плюс».
Це за обставини, що згідно Порядку реалізації експериментального проекту з аеромедичної евакуації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2021 р. № 262, функція «відшкодування оплати за використання об’єктів інфраструктури, необхідних для базування повітряних суден, екіпажів та бригад, у період між виконанням завдань» покладена на Міністерство охорони здоров'я України. А Національна поліція в рамках даного проекту забезпечує «підтримання льотної придатності повітряних суден, спорядження та майна у справному стані; підготовку своїми силами і засобами та залучення до реалізації експериментального проекту льотного та інженерно-технічного персоналу у кількості, необхідній для виконання завдань у цілодобовому режимі».
Окрім того, з названого документу, який визначає механізм реалізації проекту з аеромедичної евакуації на території Львівської та Київської областей - «з метою забезпечення рівного доступу до медичної допомоги та підвищення якості надання медичних послуг» - не вбачається, що повітряне судно медиків має базуватись за межами Львова.
Отож, виникає закономірне запитання: чи законно ДУ «ЦАЗ Національної поліції України» було проведено вищеназвану закупівлю за переговорною процедурою та укладено договір з ПП "Компанія "Перспектива Плюс".
Відповісти на нього Гал-інфо спробує в наступній публікації.
Нагадаємо: про те, що в Україні хочуть запровадити Єдиний аеромедичний простір, систему евакуації хворих і транспортування анатомічних матеріалів реципієнтів, пресслужба Міністерства внутрішніх справ повідомила 17 березня 2021 року.
Зокрема, зазначалося, що на першому етапі пілотного запровадження аеромедичної евакуації будуть залучені нові сучасні гелікоптери Airbus H-145, які базуватимуться у Львові та Києві.
За даними аналітичної системи YouControl,, засновниками та бенефіціарними власниками ПП "Компанія "Перспектива Плюс" (зареєстровано 23.11.2007 року) є Овчарук Валерій Іванович та Матківський Володимир Богданович. Керівником - Пукаляк Тарас Михайлович
За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, ПП «Компанія «Перспектива Плюс» фігурувало у кримінальному провадженні №12015140040004108 від 04.12.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.190, ч.4 ст.190 КК України, за фактом вчинення шахрайства в особливо великих розмірах.
Йдеться про справу, досудове розслідування у якій здійснювало слідче управлінням ГУ Національної поліції у Львівській області та яка стосується бувшого генерального менеджера ПП «Компанія "Перспектива Плюс". Опісля справа була передана на розгляд до суду.
Компанія станом на даний час має податковий борг в сумі 519 963 грн.
Відділ журналістських розслідувань Гал-інфо