Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Суперечка в Овальному кабінеті: коментар Зеленського

Напередодні увечері Президент України Володимир Зеленський мав емоційну дискусію із президентом США Дональдом Трампом і віцепрезидентом Джей ді Венсом щодо війни РФ проти України.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Ми можемо говорити і говорити, але це так не працює. У нас був такий досвід, це не допомогло. Путін 25 разів порушив ці перемир’я. Це не було під час вашого правління, це було під час інших, але він порушував, він був президентом тоді. От саме тому ми ніколи не приймемо припинення вогню..Гарантії безпеки насамперед. Але це документ – це не все», – сказав Зеленський у Білому домі.

Президент України також сказав, що США, попри те, що їх від Європи відділяє океан, відчують наслідки війни.

Трамп у відповідь сказав, що «ви цього не можете знати, не кажіть нам, що нам відчувати».

«Ми намагаємося віршувати вашу проблему. Не треба нам нав’язувати вашу точку зору. Ви у неналежних умовах, у вас немає карт на руках», – сказав він.

На що Зеленський відповів, що він «не грає тут у карти».

Венс додав, що «ви не можете вказувати, що нам робити», і згадав про поїздку Зеленського до Пенсильванії у вересні 2024 року. (22 вересня президент України Володимир Зеленський відвідав у США Скрентонський армійський боєприпасний завод, де виробляють складові частини артилерійських і мінометних снарядів).

Після суперечки між президентами Президент України Володимир Зеленський достроково залишив Білий дім.

Опісля Володимир Зеленський дав інтерв'ю  Fox News. Воно,

Як зазначає hromadke, Президент України Володимир Зеленський вважає, що суперечка з Дональдом Трампом шкідлива для обох сторін.

Президент наголосив, що Вашингтон повинен розуміти позицію України. За словами Зеленського, українці хочуть бачити Америку на своєму боці, однак така суперечка не вигідна обом сторонам.

Зеленського також запитали, чи повернувся б він до Білого Дому прямо зараз, якби була така нагода, на що президент сказав: ні. Разом з цим він додав, що шкодує через те, що ця сварка відбулася.

Він також наголосив, що поважає Трампа та американський народ. Зеленський додав, що Україна хоче миру, але він має передбачати гарантії безпеки.

Як пише Радіо Свобода у інтерв’ю Зеленського, зокрема запитували про угоду про корисні копалини, яка мала бути підписана під час візиту Зеленського до Білого дому, але цього не відбулося.

«Я сказав, що ми маємо підписати цей документ і готові до цього, і це буде перший крок до гарантій безпеки, але цього недостатньо. Я так вважаю, можливо, я не знаю якихось деталей. Ось чому я хотів поділитися цими думками з президентом і вислухати його», – розповів він.

Зеленський назвав «дуже чутливим» питання припинення вогню без гарантій безпеки. За його словами, як Україна, так і Європа хочуть знати наступні кроки до припинення війни.

«Я буду дуже відкритим, але я не можу змінити ставлення українців до Росії і не хочу. Вони вбивці для нас. Це дуже зрозуміло: американці – наші кращі друзі, європейці – наші кращі друзі, а Путін і росіяни – це вороги. Це не означає, що ми не хочемо миру, ми просто хочемо визнання реальності, реальної ситуації», – каже Зеленський.

Він, втім, відповів негативно на питання журналіста, чи це означає, що Україна ніколи не підпише угоду з Путіним.

Зеленський повторив думку, що за столом переговорів мають бути Україна, Росія, США і Європа. За його словами, для сильної позиції на таких переговорів Києву потрібно «знати, що наша армія сильна, що наші партнери з нами і в нас є гарантії безпеки».

Він також пояснив, чому неможливе негайне припинення вогню, до якого закликає президент США:

«Угода про мінерали – це перший крок до гарантій безпеки, це інструмент наближення до миру… З поваги до наших солдатів, до наших цивільних, які працюють наших військових я не можу просто сказати «стоп». Ніхто не зупиниться, тому що всі бояться, що Путін завтра повернеться. Ми хочемо справедливого та сталого миру, ми хочемо гарантій безпеки».

Він розповів, що наступним кроком повинно стати підписання угоди про копалини – між міністрами чи між урядами України та США.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ