Слухай онлайн
Політика

Світове українство визнало вибори 17 січня такими, що відповідають міжнародним стандартам

У зв’язку з виборами Президента України 17 січня 2010 р., Світовий конгрес українців закликав українців діаспори зголоситись до участі у цих виборах у ролі міжнародних спостерігачів, звернувшись до складових організацій СКУ з більше ніж тридцяти країн світу, – повідомила прес-служба СКУ.

 

У відповідь на заклик СКУ відгукнулись представники українських громад з Австрії, Австралії, Великобританії, Казахстану, Канади, Німеччини, Польщі, Росії, Франції та США. Окрім того, Український Конґресовий Комітет Америки (УККА) та Канадсько-Українська Фундація (КУФ) у співпраці з Конґресом Українців Канади (КУК), організували місії міжнародних спостерігачів, котрі координували свою діяльність з СКУ.

 

Центральна виборча комісія України зареєструвала 227 міжнародних спостерігачів від СКУ, УККА та КУФ/КУК. Головним спостерігачем від СКУ була член Ради директорів СКУ Тамара Ґалло-Олексій, президент УККА.

 

17 січня 2010 р., спостерігачі від СКУ, УККА та КУФ/КУК спостерігали за ходом виборів в Україні та в діаспорі. Згідно з інформацією міжнародних спостерігачів, які вели спостереження в різних регіонах України, перший тур президентських виборів в цілому відповідав міжнародним стандартам вільних і демократичних виборів та пройшов без значних порушень, які б могли мати вирішальний вплив на результат. Також згідно з інформацією міжнародних спостерігачів, які стежили за перебігом виборів за межами України, та складових організацій СКУ з різних країн світу, перший тур президентських виборів на закордонних виборчих дільницях відбувся в основному відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Підсумовуючи інформацію міжнародних спостерігачів від української діаспори про перший тур виборів Президента України 17 січня 2010 р., СКУ відзначає значне покращення у виборчому процесі в порівнянні з попередніми президентськими виборами 2004 р., під час яких порушення Закону про вибори були настільки неправомірними, що призвели до скасування Верховним Судом України оприлюднених результатів про вибори Президента, які пройшли 21 листопада 2004 р., та до призначення повторного голосування, що відбулося 26 грудня 2004 р.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ