Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

Світовий конгрес українців вимагатиме від уряду Польщі матеріального відшкодування потерпілим від операції „Вісла”

Світовий конгрес українців вимагатиме від уряду Польщі матеріального відшкодування потерпілим від операції „Вісла”, 60-ті роковини якої відзначатимуть цього року, — повідомляє „П’ятий канал”.
Ініціативу СКУ повністю підтримує об’єднання товариств „Закерзонських українців”, — про це „Гал-info” повідомив голова об’єднання Володимир Середа. Однак, за його словами, перш за все треба звернутися до польського сейму, який повинен дати політичну оцінку подіям 28-29 квітня 1947 року, а як наслідок політичної реакції має бути моральне та матеріальне відшкодування українцям, які потерпіли внаслідок „Вісли”.
„Дуже добре, що така впливова та потужна у світовому масштабі організація, як Світовий конгрес українців, виступила з такою ініціативою, опосередковано звернувшись до уряду Польської Республіки. Це дуже правильно і давно вже треба було це зробити. Наше об’єднання поки що не висловлювало офіційної позиції з цього приводу, однак наша точка зору завжди була однозначною — операція „Вісла” — це злочинна акція проти українського народу”, — наголосив Володимир Середа.
Нагадаємо, операція „Вісла” – злочинний захід етнічної чистки, здійснений польським комуністичним режимом у 1947-му році проти українського населення на історичних українських землях, що відійшли до Польщі після Другої світової війни. Полягав у примусовій депортації (виселенні) українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини на ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 належали Німеччині.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...