Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Світовий Конґрес Українців закликає Угорщину цілком підтримувати європейську та євроатлантичну інтеграцію України

Світовий Конґрес Українців (СКУ) висловлює занепокоєння у зв’язку з заявами угорських владних структур, які стверджують, що “Україна не здатна здійснювати прогрес щодо процесу вступу до Європейського Союзу та НАТО через свою вину”, зокрема пов'язуючи це з Законом України “Про освіту”.

Ці заяви заперечують:

1. Спільна заява за підсумками 20-го Саміту лідерів Європейського Союзу (ЄС) та України 9 липня 2018 р. в Брюсселі:  

Ми вітаємо суттєвий прогрес, досягнутий Україною у процесі реформ, який є вагомим як для задоволення потреб громадян України, так і задля забезпечення стійкості України перед зовнішніми викликами.

2. Декларація Брюссельського саміту, випущена главами держав та урядів 29 держав, членів Організації Північноатлантичного договору (НАТО), 11-12 липня 2018 р. в Брюсселі:

Ми вітаємо значний прогрес у досягнутому реформуванні, який уже здійснено, зокрема нещодавнє прийняття Закону “Про Вищий антикорупційний суд” та Закону “Про національну безпеку”.

Щодо Закону України “Про освіту”, прийнятого 5 вересня 2017 р., у відповідь на занепокоєння щодо певних частин відносно використання державної мови і мови меншини та інших мов, Україна представила це законодавство до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) для розгляду. Після випуску Венеціанською комісією свого звіту, владні структури України заявили про свою готовність дотримуватися його рекомендацій та діють відповідно з ним.

“Світовий Конґрес Українців закликає Угорщину посилити свою підтримку прогресу європейської та євроатлантичної інтеграції України для добра України та всіх держав, членів ЄС і НАТО, у тому числі й Угорщини та угорської громади в Україні,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ