Світовий конгрес українців закликав співвітчизників відзначити День рідної мови
Слухай онлайн
Cуспільство

Світовий конгрес українців закликав співвітчизників відзначити День рідної мови

21 лютого народи всього світу будуть відзначати Міжнародний день рідної мови, проголошений 30-ою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 р, – повідомили у Світовому конгресі Українців.

 

Для українського народу цей день нагадує про багатовікові приниження, переслідування та витіснення з ужитку, яких у минулому зазнавала його рідна мова з боку поневолювачів, зокрема з боку Російської імперії. Разом з тим він привертає увагу до сучасного стану української мови в Україні і в діаспорі та до важливості її збереження для прийдешніх поколінь, – йдеться в повідомленні СКУ.

 

«Будучи рідною для мільйонів українців, що проживають сьогодні в Україні та за її межами, українська мова є їхньою живою спадщиною та важливим засобом спілкування. У той же час вона виконує унікальну роль у зміцненні української державності, збереженні національної ідентичності та консолідації світового українства», – заявляє Конгрес.

 

Минулого року, виходячи з актуальності сучасного стану української мови, Світовий Конґрес Українців (СКУ) надав цьому питанню особливої уваги: у своїй візії СКУ наголосив на необхідності подолання наслідків довголітнього зросійщення і утвердження української мови як державної в Україні та на важливості її розвитку в умовах асиміляції в діаспорі; у Меморандумі про співпрацю з Міністерством закордонних справ України СКУ порушив питання про збереження та популяризацію української мови в Україні і в діаспорі, а під час парламентських слухань в Україні президент СКУ закликав Верховну Раду щорічно, 21 лютого, у рамках проведення Міжнародного дня рідної мови проводити парламентські слухання про стан української мови в Україні і в діаспорі та вести всі засідання Верховної Ради України виключно державною мовою.

 

У зв’язку з Міжнародним днем рідної мови СКУ вітає всіх, а зокрема українські родини та освітні установи, які своєю відданою і наполегливою працею прищеплюють підростаючому поколінню любов до української мови і виховують почуття гордості та поваги до неї як до найціннішого духовного скарбу нашого народу.

 

СКУ закликає владні структури України, а також Українські Церкви, школи та громадські організації у всьому світі сприяти збереженню української мови і її розвитку в Україні та в діаспорі, а українців усього світу – поглиблювати свої знання та вдосконалювати володіння українською мовою, плекати в своїх душах любов до рідного слова та гідно відзначити Міжнародний день рідної мови.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...