Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Політика

«Свобода» готує оскарження рішення суду, яким Бандеру позбавили звання «Герой України»

Рішення Донецького окружного адміністративного суду, яким визнано «протиправним і таким, що підлягає скасуванню» Указ Президента України (№46/2010) від 20 січня 2010 року «Про присвоєння Степанові Бандері звання Героя України», має неприкритий замовно-політичний характер. Більше того, воно взагалі не має нічого спільного з правосуддям. Головне юридичне управління Всеукраїнського об’єднання «Свобода» готує апеляцію на це рішення, але вже тепер очевидно, що суд чинився з грубими порушеннями норм матеріального і процесуального права. Про це йдеться у заяві Політвиконкому Всеукраїнського об’єднання «Свобода», – повідомила прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

 

«По-перше, були порушені права внука Степана Бандери, – йдеться в заяві. Він залучений до справи як третя особа. Разом з тим, суд унеможливив його присутність на судовому засіданні, порушивши строки вручення повістки, визначені статтею 35 Кодексу адміністративного судочинства.

 

По-друге, 24 лютого до Конституційного Суду України надійшло подання Верховної Ради Автономної Республіки Крим щодо конституційності Указу Президента України «Про присвоєння Степануові Бандері звання Герой України». На сьогодні справа розглядається у Конституційному Суді України і тому згідно зі статтею 156 Кодексу адміністративного судочинства України Донецький окружний адміністративний суд мусів зупинити провадження у справі.

 

По-третє, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» скерувало в Донецький окружний адміністративний суд заяву про вступ (у зазначену справу в якості) третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на боці відповідача. Однак, нашу політичну силу до участі у справі не залучили, не зважаючи на те, що «Свобода» у значною мірою спричинилася до відзначення Степана Бандери званням Героя України. Ми неодноразово зверталася до Президента України із вимогою визнати ОУН-УПА та присвоїти провідникові Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері звання Героя України, ВО «Свобода» подавала відповідні проекти Указів, ініціювала рішення сесій обласних рад. Упродовж багатьох років 14 жовтня та 1 січня ми проводили в Києві багатотисячні масові акції на підтримку цих рішень.

 

По-четверте, за повідомленням інформаційної агенції «Інтерфакс-Україна» колегія суддів погодилася з думкою позивача і підтвердила, що «особи, які померли до 1991 року, не можуть бути громадянами України і вирішила позов до президента України про присвоєння звання Героя України С.Бандері задовольнити, указ визнати незаконним і скасувати його». Проте, згідно зі статтею 8 Закону України «Про громадянство України» особа, «яка сама чи хоча б один її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки,… і є особою без громадянства… реєструються громадянами України». Загальновідомо, що Степан Бандера і його батьки та рідні брати і сестри постійно проживали на території, що входила до Західно-Української Народної Республіки, а від підписання Акту Злуки, 22 січня 1919 року – до Української Народної Республіки. Батько Степана Бандери отець Андрій Бандера був військовим капеланом в армії ЗУНР – Українській Галицькій Армії. Відповідно до статті 265 Цивільно-процесуального кодексу України, з’ясування наявності чи відсутності у Степана Бандери громадянства України є справою про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Згідно зі статтями 16 та 234 ЦПК справа про громадянство Степана Бандери мала бути розглянута в окремому провадженні за правилами цивільного, а не адміністративного судочинства.

 

Виникає питання, з якого дива цю справу розглядав Донецький окружний адміністративний суд, а не Київський? Невже лише на тій підставі, що до влади дорвався донецький клан?

 

Чи усвідомлює Янукович, що він буде зобов’язаний скасувати усі Укази про присвоєння звання Героя України нагородженим посмертно особам, «які померли до 1991 року»? Тобто на тій самій підставі, на якій визнаний протиправним Указ про відзначення Степана Бандери, позбавити звання, наприклад таких Героїв України:

 Береста Олексія Прокоповича (Указ № 753/2005 від 6 травня 2005 року – радянського офіцера, учасника Берлінської операції та встановлення червоного прапора над Рейхстагом, який помер у 1970 році);

Маркус Тетяну Йосипівну (Указ № 768/2006 від 21 вересня 2006 року – учасницю антифашистського підпілля у місті Києві, яка загинула у 1943 році);

Василишина Михайла Івановича (Указ № 335/2006 від 3 травня 2006 року – воїна-кулеметника, який загинув під час Вісло-Одерської операції у 1945 році);

Дерев’янка Кузьму Миколайовича (Указ № 387/2007 від 7 травня 2007 року – генерал-лейтенанта, 1904-1954 рр., який приймав капітуляцію Японії 2 вересня 1945 року);

Ващука Миколу Васильовича, Ігнатенка Василя Івановича, Лелеченка Олександра Григоровича, Титенка Миколу Івановича, Тішуру Володимира Івановича (Указ № 328/2006 від 21 квітня 2006 року – пожежників-чорнобильців, які померли від опромінення)?

 

Тож нехай вони пам’ятають: Бандера – наш Герой, наш Прапор і наш Шлях боротьби! Незважаючи на всі маразматичні рішення їхніх кишенькових судів».

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...