Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Синоптики попереджають про грози

Як прогнозує Львівський регіональний центр з гідрометеорології, сьогодні зі збереженням до кінця доби прогнозуються місцями пориви північно-західного вітру 15 – 20 м/с, грози, град. Завтра – грози, вранці та вдень пориви північно-західного вітру 17 – 22 м/с, подекуди град. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Так, 13 липня синоптики прогнозують короткочасний дощ, грозу, вдень град. Вночі слабкий туман. Вітер південно-західний з переходом на північно-західний, 7 – 12 м/с, вранці та вдень пориви 17 – 22 м/с. Температура повітря вночі 14 – 16° тепла, вдень 18 – 20° тепла.

14 липня прогнозується мінлива хмарність і без істотних опадів. Вітер північно-західний, 7 – 12 м/с, вночі та вранці місцями пориви 15 – 20 м/с. Температура повітря вночі 4 – 9° тепла, вдень 20 – 25° тепла.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради нагадує про поведінку під час грози:

Уникайте відкритої місцевості. Як відомо, блискавка зазвичай б’є по найвищому об’єкту на своєму шляху. Самотня людина у полі якраз і є цим об’єктом. Ще страшніше опинитися під час грози на одинокому пагорбі. Якщо ж Ви з якоїсь причини залишилися в полі, то сховайтеся в будь-якому можливому заглибленні у найнижчому місці: канавці, щілині або просто у найнижчому місці поля, сядьте навпочіпки та пригніть голову. Лежати на мокрій землі під час грози не рекомендується.

Не метушіться. Від грози не потрібно бігти. Чим ширше Ваші кроки, тим небезпечніший для вас удар блискавки. Якщо пониження місцевості є далі від того місця, де Вас раптом застала гроза (навіть не далеко), не біжіть туди, а повільно йдіть, схилившись якомога нижче, а краще – навприсядки. Ні в якому разі не варто пересуватися на велосипедах, мопедах і мотоциклах. Не варто навіть руками вести апарат, йдучи поряд.

Уникайте води. Вода – відмінний провідник струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 метрів. Нерідко вона б’є у береги. Тому не те що купатися, а навіть відпочивати біля води під час грози не можна.

Намагайтеся сховатися. Безпечніше всього під час грози перебувати в приміщенні із громовідводом. Якщо гроза застала вас у місті, сховайтеся у магазини, під’їзд тощо. Не страшно, якщо ви перебуваєте в автомобілі, тільки закрийте вікна. Ховаючись під деревами, не забувайте про те, що блискавка найчастіше попадає в найвищі з них (дуби, тополі, сосни). Тобто чим менше деревце, під яким ви знайшли притулок, тим краще. Але якщо це одиноке дерево (а тим більше – на пагорбі), то воно Вас не захистить, а навпаки може притягнути блискавку. А ховатися від грози в лісі небезпечно. Мокре дерево проводить струм, окрім того, кора ураженого блискавкою дерева, розлітається на десятки метрів навколо, і може зачепити Вас. У квартирі чи в окремому будинку під час грози завжди зачиняйте вікна, вимикайте телевізори та антенні вводи. У кого є кабельне підключення до інтернету, краще витягнути з комп'ютера мережевий кабель, якщо підключення не оптоволоконне.

Остерігайтеся небезпечних предметів. Потрібно пам’ятати, що удар блискавки небезпечний не тільки тоді, коли гроза б’є безпосередньо в людину, але і коли б’є у предмети, що перебувають поруч. Тому не варто доторкатися до будь-чого мокрого, залізного, електричного, тому що в такі речі блискавка б’є найчастіше. Не можна сидіти біля багаття, адже у нагрітого повітря провідність для блискавки значно більша. Дуже нерозумно перечікувати грозу біля лінії електропередач. Електрика в будь-якому виді притягує блискавку.

Найнебезпечнішими є спроби розмовляти під час грози по мобільному  телефону. Найкраще під час грози мобільні телефони повністю вимикати. Будь-які металеві деталі дуже привабливі для блискавки: годинники, ланцюжки, а особливо розкрита над головою парасолька – потенційні об’єкти для удару блискавки.

Пам’ятайте, дотримання цих порад може врятувати Вам життя!

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ